Jump to content

Araçlarımızın Bilinmeyen - Gizli Özellikleri

hate
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

2006 model mazda3 satın aldım. Kullanma kitapçığı var ancak hiç açıklayıcı bilgi yok. Yol bilgisayarının kullanımını bile yazmamışlar.

Eski araçlarımdan olan 2004 focusta gizli özellikler vardı.

Örneğin belirli km hıza ulaşınca kapıların otomatik kilitlenmesi, sayaç ekranında hata kodlarının gösterilmesini sağlayan gizli özellik. 4 camın dışarıdan açılıp kapatılması vs.

Peki mazda 3 araçlarımızdada bu tür özellikler var mı. Kumandadan 4 camı açma yada kapatma, sunroofu kumandadan kapatıp açma, belirli kmden sonra aracın kapılarının kilitlenmesini sağlama gibi.

Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Canınızı sıkmayın bu özellikler 2011 Mazda3'te de yok. Aracımız yeni modelde eskiye göre donanım kaybettiğinden 2010'da var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler cevaplar için, belki vardır diye düşündüm. Sağlıkolsun, artıları tartışılmaz zaten, şimdiye kadar focus, corolla ve c4 aracım oldu bunlardan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.dış görünüşü yeter :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest uyumsuzelement

kumanda da kapatma düğmesine 2 kere basınca robota dönüşüyor konustuk adı bumblebee imiş :geyik:  Yunusun arabada denemişler çöp öğütücüye dönüşmüş :D :D (o kadar parça çalarlarsa olacağı budur)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok Abi çöp öğütücü değil. Benimki de robota dönüşüyor ama mutfak robotuna.. :D

Senin arabandanda anca bu beklenir, sahibi neki arabası ne ola,  >:D o benzini su gibi içer sen yemeği silip süpürürsün,  :D hık demiş boğazından düşmüş...  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Focus gibi düz bir arabadan Mazda 3 e geçip gizli özellik aramayın Mazda 3 Komple özellikli bir araç hele ki Dynamic ise aracınız dediğiniz focusta belki cd çalar bile yokken mazda 3 te 6'lı standart var camlar anahtarla kapanırken mazda 3 te de tek dokunuşta 4 ünü açıp 4 ünü kapatıyorsunuz ve de atıyorum camı kapatırken sizin veya çucugunuzun kafası kolu bacağı parmağı camın arasında kalmışsa sıkıştırmadan geri açılıyor.. bunun gibi daha çok örnek var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Focus gibi düz bir arabadan Mazda 3 e geçip gizli özellik aramayın Mazda 3 Komple özellikli bir araç hele ki Dynamic ise aracınız dediğiniz focusta belki cd çalar bile yokken mazda 3 te 6'lı standart var camlar anahtarla kapanırken mazda 3 te de tek dokunuşta 4 ünü açıp 4 ünü kapatıyorsunuz ve de atıyorum camı kapatırken sizin veya çucugunuzun kafası kolu bacağı parmağı camın arasında kalmışsa sıkıştırmadan geri açılıyor.. bunun gibi daha çok örnek var

abi bu cam sıkışmama özelliği 2006 dynamic de varmıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@hate

focus, c4 ve  mazda 3 ü  birbirlerine artıları eksileri yönünden karşılaştırabilir misiniz?

Kabaca üstünden geçersek konunun Mazda daha dayanıklı ve kolay arıza çıkarmayan bir marka ve Mazda 3 ün otomatik şanzımanı Focus ve C4 ten daha iyi ve uzun ömürlü, bu diğerlerinde böyle değil hatta 100binden önce şanzıman yaptıranları bile biliyorum , standart aksesuarları fiyatına göre çok iyi fakat diğer araçlarda bu özelliklerin çoğu opsiyonel olarak sunuluyor ve eklendiğinde en full donanımlı aracın fiyatı çok farklı olabiliyor..

Yenilikçilik olarak C4 zaten teknoloji üreten ve bulan bir firma farklı özellikler farklı tasarımlar sunabiliyor Zaten Fransızların piyasa bu kadar girebilmesindeki en büyük etken bu fakat dayanıklılığı, malzeme kalitesi çok daha zayıf , servisi seven arabalardır Yakıt olarak diğerlerine göre daha az yakıyor fakat yenilerini bilemiyorum..

Ford ile Mazda ortak olduğundan birçok konuda benzerlikleri var kalite olarakta , Mazdadan daha iyi yalıtıma sahip virajlarda daha az savuran bir araç görünümünde yakıt olarak Mazda dan fazla yakıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ford ile Mazda ortak olduğundan birçok konuda benzerlikleri var kalite olarakta , Mazdadan daha iyi yalıtıma sahip virajlarda daha az savuran bir araç görünümünde yakıt olarak Mazda dan fazla yakıyor..

abi ford un mazdadan daha az savurduğunu ilk senden duydum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ford un mazdadan daha az savurduğunu ilk senden duydum :D

en full ünü kullan ikisiylede ankara otobanında 160-180 hiç bırakmadan gidelim focusun ağırlığının bu virajlarda çok yüksek hızlarda avantajı var.. ama şuda var Mazda 3  Dynamic olanları Civicten ve Corolladan ,Auristen bu konuda iyi ama Golf ve Focus un Titatnyumlarından değil ben kullandığım için söyledim bana göre bir yorumdu tabii..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacak. Hafta sonu bir arkadaş "Vitesi geriye aldığında dikiz aynaların aşağı yöne doğru hareket etmiyormu?" diye sordu. Varmı araçta bu özellik?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Maalesefi, dediğiniz özelliği ben rangerovera binince fark etmiştim vay arkadaş demiştim...

Vay arkadaş.. güzelmiş.  Volvo'da aracın ön yan taraflarına kamera koymuş, Bir yerden döneceksin ama kamyon var mesela dönüşü göremiyorsun, aracın kafasını çıkartıyorsun biraz kameradan görüyorsun yolu :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 Mazda 3 te hareket halinden sonra durdun araba çalışıyor yolcu indi, bagajı kapak üzerindeki düğmeden açamıyor, şoför el frenini çekince açıyor waaauuw. (ışıklarda dururken bagajı açıp hırsızlık yapılmasın diye )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir sorum olacak. Hafta sonu bir arkadaş "Vitesi geriye aldığında dikiz aynaların aşağı yöne doğru hareket etmiyormu?" diye sordu. Varmı araçta bu özellik?

diğerlerine kıyasla bu özelliğin mazda 3 te olması bayağ uzak bi ihtimal. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...