hate

Yan Aynalardan Gelen Ses

S.A.

Umarım doğru yere konu açıyorumdur. Mazda 3 aracımı yeni aldım. Dikkatimi bir husus çekti. Aracın arka kapılarının kapatılmasında bir tokluk var memnuniyet verici.Ancak ön kapıları kapatırken bir titreşim tarzında tıkırtı oluyor. Fark ettiğim kadarıyla buna aynalar sebep oluyor, kapı kapanırken titreme yapıyor,bu da hoş olmayan sese sebebiyet veriyor. Aynayı elimle sabitleyip kapıyı kapattığımda sorun yok, sorun aynalardan kaynaklanıyor, her iki kapıdada da bu şekilde. Buna bir çözüm varmıdır, bütün mazda 3 lerde böylemidir.Yoksa benim araçtamı sorun vardır.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dostum senin mazda da olmayabilir, benim mazda 3 eski kasa 2006 model.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Muhtemelen o aynalar bir sebepten sökülüp takılmış ya da değiştirilmiştir, o sırada da montajı düzgün yapılmamıştır, servise ya da bakıma götürdüğünüzde söyleyin hallederler... Daha önce hiç duymadığımız bir şikayet..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynayı sökme işini anlatabilecek arkadaş var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün yan aynaların dış taraflarındaki kapakların oynadığını ve sesin onlardan geldiğini tespit ettim. Kapaklar tırnaklı ve hafif oynatarak çekildiğinde yerinden çıkıyor. İçlerine birer parça sünger kesip geri taktım ve artık ses ve oynama yok. İlgililere duyrulur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.