Guest architect

Motorsilk Mazda 3 Sübap ve Sübap yataklarını korumaya yardımcı olur mu?

Yeni Mazda 3 aracıma LPG dönüşümü yaptırdım. Eskisinde de 40000 km kadar LPG ile kullanıp sorunsuz satmıştım.Eskisindeki olumlu deneyimlere dayanarak yenisinde de aynı marka ile LPG dönüşümünü yaptırdım.

Şu meşhur sübap ve sübap yatak problemine karşı MOTORSILK bor yağ katkısı ekstra bir koruma yapar mı diye düşünüyorum son zamanlarda.

Aranızda bu tip bir katkı kullanan var mı aracında.

Bilimsel olarak faydası olabilir mi ne dersiniz.

Bu konuyu MOTORSILK firmasına da yazılı olarak sordum.Bilgi gelirse sizle paylaşacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni arabalarda durum nasıl olur bılmıyorum ama benım arabam gıbı arabalar için iyi oldugunu duymuştum vede kullandım memnun kaldım arabanın motoru rahatladı rölanti biraz düştü yani azda olsa işe yaradı ama bana kalırsa yeni arabalarda gerek bile yok kaliteli bir motor yağı kullanmak yeterli ha bu arada bi konuya dıkkat cekmek ıstıyorum bi muhabbet esnasında bir yağcı dan duymustum motor yaglarının da sahteleri oluyomuş yani yagınızı emin oldugunuz yerlerden alın veya oralarda değişin sahte yağlar çok kötü sonuçlara sebep olabiliyomuş arabalarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor katkıları motordaki sıkıştırmayı artırdığı için  geçici olarak iyi geliyormuş hissi veriyor. alayı para tuzağı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.