Jump to content

Disk ve Balata Alacağım, Bunlar Nasıl?

fb1907
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fren olarak

http://www.otosupermarket.com/MAZDA-3-ATE-ORIGINAL-ON-ve-ARKA-FREN-BALATA-SETI,PR-1071.html

disk olarak

http://www.otosupermarket.com/MAZDA-3-16-BREMBO-ON-FREN-DISKI-278-MM-09946424-TAKIM,PR-851.html

bunları nasıl iyiyse almayı düşünüyorum..

birde ford focus un disk ve balataları bizim mazda 3 e uyumlu demişlerdi doğrumudur bu aracım 2007 mazda3

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de çok düşündüm de hocam aynı siteden, cesaret edemedim. Sonuçta fren önemli. yarından sonra balataların çatlaması, dikleri bitirmesi , disklerin kırılması gibi durumlar var işin içinde. Güvenemedim açıkçası. Tabi alınmaz diye bir şey yok. Tercih size kalmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar markayı bilmiyor musunuz? Brembo ?

Dünyanın hemen hemen tüm yüksek performanslı araçlarına fren ekipmanları tasarlayıp üreten markadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

brembo dediğin gibi oldukça kaliteli ve sağlam sistemdir bunu herkes bilir,fakat sadece disk almak pek birşey farketmez 2-3 bin euro verip komple taktırılınca bir anlam kazanır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

brembo dediğin gibi oldukça kaliteli ve sağlam sistemdir bunu herkes bilir,fakat sadece disk almak pek birşey farketmez 2-3 bin euro verip komple taktırılınca bir anlam kazanır.

2-3 bin yuro mu :D ohannesss! Yarışmıyorsam bence o kadarına gerek yok ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görüntü için daha önce alınacaklar var ibo;) mesela body kit, yay, jant/lastik sonra içini doldurmak için gerekirse önce kaliper kapağı beğenmezsek bi takım çakarız :D liste baya kabarık :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahh o listeler hiç bitmez zaten :D Yunus Abi almış kaliper kapağı 4 adet ama takmamış bagajda gezdiyor :D En son sipariş verdiğin parça geldi mi Abi ??

yok daha gelmedi :) iyi oldu hatırlattığın ben de kapıcıya haber verecektim bana bişey gelirse hatuna verme diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sığıyor denedim oldu falan diyordu, zaten o kapaklar 16" ve üstü için diye biliyorum

olmasına oluyor ama çok kollu olduğu için kaliperi görmek zor olur.daha az kollu olması lazım oyüzden jant lazım önce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farketmeden montajı yapıp hiçbişi yokmuş gibi devam o da güzel :D

Kesin farkeder ama en azından farkedene kadar idare ederiz işte :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Kolay gelsin arkadaşlar,

Kullanmakta olduğum aracın fren disklerinin değişmesi gerekmekte,  servis fiyatı ile piyasa ürünü arasında yarı yarıya fiyat farkı bulunmaktadır,

ilk defa disk değiştireceğim için karar veremedim, disk değiştirmiş ve kullanan arkadaşımızın marka tavsiyesine uyabilirim,  bu arada aracım yılda en fazla 5 bin Km yapıyor,

Teşekkürler

Mehmet

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin arkadaşlar,

Kullanmakta olduğum aracın fren disklerinin değişmesi gerekmekte,  servis fiyatı ile piyasa ürünü arasında yarı yarıya fiyat farkı bulunmaktadır,

ilk defa disk değiştireceğim için karar veremedim, disk değiştirmiş ve kullanan arkadaşımızın marka tavsiyesine uyabilirim,  bu arada aracım yılda en fazla 5 bin Km yapıyor,

Teşekkürler

Mehmet

Senin için fiyat önemliyse eğer; iyi bir usta bul ve o diskler kendini imha edecek hale gelmediyse, yani taşlama için pay varsa bence cüz'i bir miktara disk traşlama yaptırabilirsin...

Yok hayır traşlama payı kalmamış veya ben istemem dersen, dışarıdan alacağın parçalar da seni üzmez...

Yılda 5 bin yapan bir araç için serviste çuvalla para bayılmana bence gerek yok.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu başlığı adı altındaki ihtiyacım çözüldü  arkadaşlar bilginize,

Disk    Ferodo marka Federal Mogul

Balata  TRW

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...