Jump to content

Triger Değişimi Hakkında (626 1998)

arsuz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar. 626 98 model mazda aldım 3 ay önce. aldığım kişi 120 binde trigieri değişti dedi, şu an 170 binde. 100 binde değiştirmesi gerekmiyormuydu? ben şu an ona güvenip binmelimiyim, yoksa değiştirmelimiyim? değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Edit : Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence değiştir derim çünkü normalde 60000 dir değişme km si zaman olarakta 4 yıl. yani ben öle biliyorum bazıları 100000 der. zaten arabayı sende yeni almışsın kafan rahat eder değiştir gitsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

İyi günler aynı kaygı bende de vardı ben de 626 115 binde aldım aldığım kişi bana 97 binde yetkili serviste değiştiğini söyledi geçenlerde yetkili servisi aradım özellikle sordum bana 100 bin sonra yani 197 binlerde geleceksin dedi o yüzden içim rahatladı tabi siz bilirsiniz yinede..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinal kayıs takılırsa 100 bın hatta 120 -130 kullnanlar var tabııkıde rısk yansanayı takılır 60-70 bın km arası degıstrımek gerekıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

merhaba bende de 92 model opval kasa var bende aldığımda emin olamadım 270 bindeyken değiştirdim. değiştiren usta 90 bin de bir değiştir demişti yanlış hatırlamıyorsam tabi kesin bilgisi olan var sa yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

servis kitapçığına göre her 90.000 km de bir değişmesi gerekir ama yıl olarakta bir süresi var onu çok net bilmiyorum ama 5 yıl sanırım hangisi önce dolarsa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Aracın ilk sahibi tarafından ilk olarak 150.000 kilometrede değişmiş. (araç 5000 km de bir servise girmiş)şu an 255.000 de Ben 280.000 olunca değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz her zaman km hesabı yaparak hata yapıyoruz,çünkü 3 saat'lik trafikte 10 km gittiğimiz oluyor,bu süre içerisinde trigerin kaç km'lik döndüğünü hesaplamıyoruz,bencede 5 yılda bir değişmemiz lazım...

Size tavsiyem biniciyseniz,değiştirin trigelii..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...