Sign in to follow this  
Followers 0
hate

mazda 3 Debriyaj seti

Arkadaşlar aracım 114,000 kmde ve debriyaj sert, çok yukarıda kavrıyor ve bazen gazı köklesem de 3000 devirden sonra hızlanıp hızlanmama konusunda nazlanıyor. Debriyaj balatası bitti sanırım.

Bulunduğum yerde mazda servisi olmadığı için orjinal yada orjinal kadar iyi debriyaj seti arıyorum. Bilen, gören, duyan, satan varsa cevaplarsa sevinirim.

Sanayide kendi ustama taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda bir sakınca olur mi sizce, yoksa 3 saat yolu göze alıp servise mi gitmeliyim.Saygılar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kesinlikle serviste yaptırmanızı tavsiye ederim en azından iş sonrası güvenceniz var, ustanız bir hata yapsa motora yada şanzımana zarar verebilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

herşeyin orjinali iyidir tabi, ama bu özel servis takamaz anlamına da gelmez. benim 626 yı ağlatan da özel servis , toplayan da (adem) özel servis.

debriyajı orjinal sipariş edin, ustanız takabilir sorun olmaz sanıyorum.

önce bir debriyaj testi yapın, debriyaja basarken frenle gaza beraber basın: bırakın, araba stop ederse sorun yok, ama kaçırırsa debriyaj mevta demektir

Share this post


Link to post
Share on other sites

teşekkürler yanıtlar için. Sanırım orjinal parça alıp burdaki ustama taktıracağım. PEki orjinal baskı balata setini nasıl temin edebilirim. SAtışını yapan bir site varmıdır, internette araştırdım ama pek sonuca rastlayamadım.

Aşağıdaki linkte mazda3 için kore malı olduğu söylenen bir balata var fiyatı 165 tl sizce nasıldır, alınabilir mi?

http://www.odakjaponparca.com/mz03ea0206-p-1710.html?osCsid=e994d4f4ab785dfba74e002c67d0cfa2

Share this post


Link to post
Share on other sites

okana mesaj atabilirsin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo almayın asla tavsiye etmem önceki 323 ümde pişman olmuştum.. Lantis'in daha geçen hafta değiştirdim arada nerdeyse 2 katı fiyat farkını göze alıp Exedy sipariş ettim ve son derece memnunum öyle güzel kavrıyor ki 2 den 3 e geçerken bile hafiften patinaj attığı oluyor.. Servisle alakası işi bilen usta iyi malzemeyle iyi iş çıkartır.. Şanzıman yağına kesinlikle dikkat edin piyasadaki 80w90 şanzıman yağlarından koymayın Castrolün 75w90 syntrax sentetik şanzıman yağı bu araçlar için en iyisi zaten çok uzun km lerde değişiyor ihmal etmeyin.. Şimdiden kolay gelsin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.