Sign in to follow this  
Followers 0
Guest axela

Mazda Tasarım Başkanı Değişti

Laurens van den Acker Mazda Tasarım Başkanlığına Atandı

Mazda, Laurens van den Acker'i şirketin Tasarım Bölümü genel müdürlüğüne atadı.

Laurens van den Acker, 2001 Eylül'ünden bu yana Mazda'nın küresel ürünlerinin genel tasarımları ve stilizasyonundan sorumlu olan Callum'un yerine geçti.

Van den Acker, Ocak ayında Mazda tasarım departmanına genel müdür yardımcısı olarak atanmasından önce Dearborn Advanced Studio'da Stratejik Marka Geliştirme bölümü baş tasarımcısı olarak görev yaptı.

Tasarımcı bu anlaşmadan önce Ford'la çalıştığı yedi yıl boyunca, Ford Esape ve Mercury Mariner baş tasarımcılığı ve Brand Imaging Group baş tasarımcılığı dahil olmak üzere çeşitli tasarım pozisyonlarında yer aldı.

Ford Motor Company Tasarım Başkan Yardımcısı J. Mays, "Laurens'in küresel deneyimi ve bir marka ve ürün stratejisti olarak gücü onu zaten güçlü Mazda tasarımları serisini yeni bir düzeye taşımak için yeterince nitelikli kılıyor," diyor.

"Ford Model U, 427 ve Bronco konseptleri gibi firmanın kilit modellerine olan katkıları van den Acker'in tüketicilerimiz açısından geleceği görme ve bu vizyonu sac levhaya taşıma konularındaki yeteneğini kanıtlıyor."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu haber yeni bir haber mi? Yoksa Mazda3 ve 6'larda yaşanan tasarım devrimi öncesi mi? Eğer yeniyse çok daha büyük devrimler de yaşanabilir ya da tam tersi tabii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evet Barış, haber tarihini alabilirmiyiz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O zaman yeni sayılır, makyajlı onun zamanından önce halledilmiştir. Bakalım Mazda'da nasıl yenilikler yaşanacak ya da yaşanacak mı...

Share this post


Link to post
Share on other sites

makyajlı mazda3 gibi güzel olsun bütün mazdalar :tey:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.