Jump to content

Triger Zincir Değişimi

Guest phenix06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar

3 ay önce aldığım 2004 mazda 3 bana kelek attı

aracımdan garip bir ses geliyor diye servise gittim

servis sesin trigerden geldiğini söyledi ve triger zincirinin değişimine karar verdi

serviste şok bende

bu güne kadar daha hiç mazda 3 triger zinciri değiştirmemişler

ellerindede yokmuş zaten. sipariş verdiler 10 güne kadar gelirmiş

neyse ben işin özüne döneyim

zuzum 2004 model ve 57000 km de

daha önce başına böyle bi olay gelen varmı veya sorunun kaynağını tahmin edebilen varmı?

ve böyle bir duruma düşmemek için tavsiyesi olan var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Başka bir servisle daha görüşün derim, bu gune kadar forum içinde bile hiç motor zinciri değiştiren olmadı hatırladığım kadarıyla. Bu zincir 300bin kmye kadar gitmiyor muydu ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi kitapçığa baktım da 10 yıl veya 200.000km diyor. okan başka bi konuda 100bin demişte, o farklı bir kayış herhalde. bizdeki zincir 200bin gidiyor. phenix hangi servise gittin sen ? başayar'a uğra .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi kitapçığa baktım da 10 yıl veya 200.000km diyor. okan başka bi konuda 100bin demişte, o farklı bir kayış herhalde. bizdeki zincir 200bin gidiyor. phenix hangi servise gittin sen ? başayar'a uğra .

zaten başayara gittim  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

değişik yorumlar var ama tam net bi cevap yok henüz

malzemeyi sökünce bakacaz

malzemeler Türkiye de olmadığı için yurt dışından bekliyoruz

1 hafta 10 gün sürer dediler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok garip 240 binde mazda 3 gördüm ama triger hala saat gibiydi.bu araç için deneyler testler yapılmalı.fabrikaya bilgi verilmeli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok garip 240 binde mazda 3 gördüm ama triger hala saat gibiydi.bu araç için deneyler testler yapılmalı.fabrikaya bilgi verilmeli

Kesinlikle katılıyorum...Zincirin değişim ömrü 300.000-400.000 muhtemelen mazda 3 de zincir değiştiren tek kullanıcı olarak tarihte yer alacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç yatmaktan bilya dağılmıştır. Bilya değişmişken riske atmamak için zincir de değişiyordur. kesin. başka alternatif yok. bak görürsünüz. 1e3 veririm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yağ zift olacak kadar yatınca....

1 ay 3 ay?? 1 yıl ?? yoksa yağın markasına ve ne kadar zamandır kullanıldığına göre değişirmi okan bey???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabamı 49000 de aldım 3 ay once. 48000 de yağ degisimi yapılmış. Su an 57000 de. 56000 de bide ben değiştirdim yağını.

Benden önceki sahibi arabayı hafta ici her gun kullanmış ama cok kısa mesafede.

Servisin haberini bekliyorum malzemeler geldi diye.

Malzemelerin degisiminde basından sonuna kadar duracam ve eger musade ederlerse bütün süreci ve malzemeleri fotograflayip tekrar buraya koyarım.

O zamana kadar hersey muallakta  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...