roadless_2

Arka Teker Sürtüyor [1998 Familia]

Merhaba arkadaşlar benim aracım 98-323 1.8 benim problemim arkaya 3 kişi bindigi zaman sağa dogru viraja biraz hızlı girdigim zaman veya araba sekdigi zaman lastik çamurlugun içinde bir yere sürtüyor ama nereye sürttügünü tespit edemedim lastikte sürtme izinide göremedim acaba bunu neden yapıyordur.Amantisör patlaksa bana ne gibi bi maliyet çıkartır acaba birde yol tutuşunu biraz daha artırmak için neler yapılabilir.Yardımlarınızı bekliyorum.Tşk ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:D Arkaya oturttugum kişi 100 kilo deil lastik ebatları orj. ebatlar büyük ihtimalle amantisörün patlak oldugunu düşünüyorum çukrlara girdigim zaman ön takımdanda tok tok diye sesler geliyor bu aracın 4 amantisörünüde değiştirsem sizce maliyeti ne olur bana aklımdaki bakımlar amantisör değişimi-triger değişimi(100binde değişmiş araç 147binde fakat 6 sene olmuş değiştireli)Yağ değişimi(castrol magnect 10/40 düşünüyorum)bunların hepsi 1.000lirayı geçermi sizce bunları yaptırdıktan sonrada landi ronzo lpg sistemi taktıracagım oda 1.600 lira yorumlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımı bakıma soktum ve amantisörlerinin hepsinin sağlam olduğunu sürtmenin lastikten kaynaklandığını söylediler lastigin et kısmı biraz dışarıya dogru oldugunu orj. lastikleri olsa sürtmeyecegini söyledir.Bunu düzeltmek için çamurlugu çekiçleye biliriz fakat boyada çatlama olabilir dediler.Sizce ne yapmalıyım neler yapılabilir düşük bir maliyetle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En düşük maliyetle o ustadan kurtulabilirsin mesela.O adama sen kendi arabanın çamurluğunu lastik sürtmesin diye çekiçlermiydin demedin mi dostum ya.Ne ustalar var piyasada ustayım diyor!...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki ne yapılabilir sürtmemesi için illaki lastikleri değiştirmek mi gerekiyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımın bütün sorunlarını giderdim yağ gibi oldu  :nazar: tek canımı sıkan sağ arka tekerin araca yük binince viraja veya tümsekten geçerken çamurlugun içindeki davlumbaza sürtmesi kaldı sanırım kaportayı uynatmadan lastikleri değiştirerek bu sorunu halledecegim kaç yanak lastik takmalıyım sizce üzerindeki lastikler 185/65/14 konforunu çok etkilemeyecek ve yol sesi yapmayacak 55 yanak çok mu ince olur sizce

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkdaşlar uzun zaman oldu konuyu açalı ama sorunu geçici olarak hallettim yayların arasına reno toros amantisör takozu koydu konyada ustanın biri ucuz ve basit bir çözüm oldu baya kesti sürtmeyi fakat tamamen deil acaba yaylar mı zamanla aşındı desem iki tarafta sürtmesi lazım tek taraftan yapması çok canımı sıkıyor :S

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.