Jump to content

Renault'nun yeni dizel otomatiği EDC

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest edarguner

Peki Abi Garanti bittikten sonra çıkaracağı masrafları daha hesaplanmamış sanırım. Bizim ortak bugün Dizel Otomatik Focus aracını satma kararı aldı. 109.000km'ye gelmişti, Şanzıman değişti, triger zinciri değişmesi gerekiyor, ileride pompa,turbo problem çıkarır diye satıyor. Mazda 3 İmpressive'de karar kıldık :D

Bu arada onun araç şehir içi 7lt dizel yakıyor şuanki son değerler, Ama 5lt şehir içi yakıt enteresan .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba ben cilo dizel otomatiği birazda olsa test edebilme imkanı bulabildim ama beni çok mutlu etmedi özellikler park ederken ileri geri yaparken geçişler haddinden fazla yavaş bu sebeplede zıplama çok fazla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

EDC yıllardır VW grubunu sattığı DSG nin ısıtılıp tekrar servis edilmiş bir versiyonundan başka birşey değil. ancak dizel otomatikleştirilmiş düz vites araçlar içinde en konforlulardan birisi...

ama problem çıkartmaya çok müsait, hele ki fransız... inşallah kimseyi üzmez. Türkiye'deki alternatifler içinde güzel bir seçenek tabi. ama dizel otomatik C segmentinde en başarılı yine hyundai-kia nın 128HP gerçek  otomatik kombinasyonu. Kia ceed, venga, hyundai i30 gibi araçlarda kullanılmakta...

dizel otomatik veya otomatikleştirlmiş en başarılı şanzumanı sorarsanız 2011 BMW 5serisi 8 ileri Steptronik i tek geçerim. bütün türdeki şanzumanlardan daha başarılı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Şimdi, "sende iyice Reno avukatı oldun abi"sözlerini duyar gibiyim. İlginç iddiaları var.

Buyrun

Bugün itibariyle sana hak vermeye başladım Abi,Daha doğrusu benim ortak aklımı başıma getirdi . Ben azılı bir dizel düşmanıydım ama hesaplamalar fazla enayi olduğumu ortaya çıkardı. 4-5 sene kullanıp satacam dediğim zaman dizel epey bir fark atıyor benzinliye oranla cebimize.Günde Ortalama 40-45km yol yapıyorum senede 15.000 civarı 15000x0.22:3300 TL Dizel yakıtım 5 senede 16.500 TL , 15.000x0.40:6000 TL Benzin yakıtım 5 senede 30.000 TL ikisinide sıfır km veya düşük km'li 2.el aldığımızı farzedersek 5 senede garanti harici 1 Turbo,1 motor,1 enjektör masrafı yapsam dahi halen ekonomik oluyor dizel. Amerikayı yeniden keşfettiğim için gururluyum :D

İşim hiç belli olmaz Bir otomatik Pamık'da ben edinebilirim ileride :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün itibariyle sana hak vermeye başladım Abi,Daha doğrusu benim ortak aklımı başıma getirdi . Ben azılı bir dizel düşmanıydım ama hesaplamalar fazla enayi olduğumu ortaya çıkardı. 4-5 sene kullanıp satacam dediğim zaman dizel epey bir fark atıyor benzinliye oranla cebimize.Günde Ortalama 40-45km yol yapıyorum senede 15.000 civarı 15000x0.22:3300 TL Dizel yakıtım 5 senede 16.500 TL , 15.000x0.40:6000 TL Benzin yakıtım 5 senede 30.000 TL ikisinide sıfır km veya düşük km'li 2.el aldığımızı farzedersek 5 senede garanti harici 1 Turbo,1 motor,1 enjektör masrafı yapsam dahi halen ekonomik oluyor dizel. Amerikayı yeniden keşfettiğim için gururluyum :D

İşim hiç belli olmaz Bir otomatik Pamık'da ben edinebilirim ileride :)

Turbosuz dizellere ne dersiniz peki ?? :) Masraf daha da azalır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz daha fazla yakar sanırım .Hangi markalar turbosuz Savaş peki?

Ben dizel olarak şirket aracı kangoo vardı onu kullandım sadece. 1.5 motor du ve şehir içinde seri kullanımda 800 km giderdim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Ben dizel olarak şirket aracı kangoo vardı onu kullandım sadece. 1.5 motor du ve şehir içinde seri kullanımda 800 km giderdim.

Yeni nesillerde Turbosuz bilmiyorum binek olarak Savaş hiç. Hyundai falan olabilir 2000'li yılların belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni nesillerde Turbosuz bilmiyorum binek olarak Savaş hiç. Hyundai falan olabilir 2000'li yılların belki.

Fiat linea'lara baktım. iki çeşidi var multijet ve turbo Tjet. Multijet olanlar turbosuz olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...