Jump to content

Xenon ve Bi-xenon Far Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var?

savga
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2011 mazda 3 sedan ( kristal beyaz) farlarını xzenon far ile değiştirmeyi düşünüyorum. Yaptıran arkdaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim. Piyasada 75 - 300 tl arasında fiyat aralığı var. Bu fark nerden kaynaklanıyor. Karşıdan gelenlerin gözünü rahatsız etmemesi ve orjinaline en yakın olabilmesi için nelere dikkat etmeliyim. Ankarada taktırabileceğim bir yer mevcut mu?

NOT: Lütfen Konu Açarken Başlık Yazımına ve Site İçinde Arama Yapmaya Özen Gösterelim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• Selman

4

• S.Halilduru

14

• savga

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Benim öğrenmek istediğim marka fiyat ve kaliteli işçilik üzerine taktıran arkadaşlar memnuniyetlerini ve sıkıntılarını paylaşırlarsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu sabah yetkili servise taktırdım şu ana kadar 3 saat kullandım çok memnunum.Yaklaşık 45 dakika sürüyor,markası philips 550 tl(park lambaları(kedi gözü) dahil).Zaten philips'ten başka birşey tavsiye etmiyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu sabah yetkili servise taktırdım şu ana kadar 3 saat kullandım çok memnunum.Yaklaşık 45 dakika sürüyor,markası philips 550 tl(park lambaları(kedi gözü) dahil).Zaten philips'ten başka birşey tavsiye etmiyorlar...

Hang servis diye sorsam :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen hangi servis birde lambanın gücünü öğrenebilirmiyim. 3000, 4200 vb ama philips iyidir. Sanırım hem uzun hem kısa yaptırdınız. güzel günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle mutlaka yetkili servise yaptırın, çünkü yeni kasalarda değişmediyse ön tampon sökülüyor ve bunların adına balast mı denir ne denirse o zımbırtıları sık arızalanabiliyor, bu da her seferinde ön tamponun sökülmesi demek..

Fazla maviye doğru kaymayın albenisine kanarak, kelvin yükseldikçe aydınlatma bozuluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle mutlaka yetkili servise yaptırın, çünkü yeni kasalarda değişmediyse ön tampon sökülüyor ve bunların adına balast mı denir ne denirse o zımbırtıları sık arızalanabiliyor, bu da her seferinde ön tamponun sökülmesi demek..

Fazla maviye doğru kaymayın albenisine kanarak, kelvin yükseldikçe aydınlatma bozuluyor..

Tampon içine koymalarının sebebi, balastlar için uygun yer olması Selman Abi. Ben taktırmadım ama dediğin gibi bozulma durumu olduğunda tekrar sökme takma olmasın diye. Uygun yerler var tampon haricinde monte edilebiliyor. En iyi aydınlatma 4300 - 6000 k aralığı olanlar. Gün ışığına en yakın aydınlatmayı veriyor. Philips var bende de. 1 seneyi geçti herhangi bir sorunum yok şu anda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamponu illaki sökmek gerekmiyor.Başka yaerlerede takılıyor.Fiyat farkıda kalteden dolayı değişiyor.Orta halli bir xenon iş görüyor(Cenmax vb )Çok düşük kalite olanlar motor arıza ışığını yakabiliyor.Servisler benim bildiğim pek istemiyor xenon takmayı.Çünkü oroda biraz maliyetli oluyor.Dışarda 300 e taktırcağın xenon orda 500-550 TL ye gelyor.Onlarda müşterilerle papaz olmamak için pek istemiyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen hangi servis birde lambanın gücünü öğrenebilirmiyim. 3000, 4200 vb ama philips iyidir. Sanırım hem uzun hem kısa yaptırdınız. güzel günlerde kullanın.

Merser koşuyolu servisi,6000k gücünde en beyaz bu dediler daha üstü maviye kaçıyormuş.Geceleri öndeki arabayı geçip onun önünü bile aydınlatıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 45 dakika sürdü,akünün kapağında yer yapılmış yeni kasalarda oraya takıldı sol tarafınki,sağ taraf ise cam suyunun altına takıldı kesinlikle tampon sökme olayı yapmıyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon sökmeye gerek yok bence. Ayrıca ben kendim aldım kendim taktım, hiç öyle komplike bi olayı yok ve tampona gelene kadar çok güvenli olduğunu düşündüğüm yerler var; mesela

[smg id=6435]

Aynı boşluk şöför tarafında da var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon sökmeye gerek yok bence. Ayrıca ben kendim aldım kendim taktım, hiç öyle komplike bi olayı yok ve tampona gelene kadar çok güvenli olduğunu düşündüğüm yerler var; mesela

[smg id=6435]

Aynı boşluk şöför tarafında da var...

Onur ilk taktığımda bende bu şekilde bırakmıştım. Sabitledin mi ? Ben sabitlememiştim aracın sağ tarafından önden arkaya kadar ses geliyordu. Meğersem balasttanmış. Eğer ses geliyorsa bundan olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşıldım, düzeltiyorum..:D Bizim Apo tampona takmıyordu zaten, tamponu söküp şasinin altında bir yerlere takıyordu balastı, nedenini bilmem, dediğim gibi usta elektrikçidir, işine karışmam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur ilk taktığımda bende bu şekilde bırakmıştım. Sabitledin mi ? Ben sabitlememiştim aracın sağ tarafından önden arkaya kadar ses geliyordu. Meğersem balasttanmış. Eğer ses geliyorsa bundan olabilir :)

Sabitledim abi çift taraflı bant maşallah kemik gibi tutuyor... Şöför tarafındakini de takarken yetiştiremedim mi yoksa beğenemedim mi hatırlamıyorum ama ilk önce akünün yan tarafına takmıştım sonra aynı boşluğa taşıdım...

Yanlış anlaşıldım, düzeltiyorum..:D Bizim Apo tampona takmıyordu zaten, tamponu söküp şasinin altında bir yerlere takıyordu balastı, nedenini bilmem, dediğim gibi usta elektrikçidir, işine karışmam..

Vardır bi bildiği; ama takarken sökülecek, bozulursa sökülecek... Bi de ben zaten sökemiycem :D (Yerim ve alet edevatım olsa sökerim orası ayrı :D)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon içine koymalarının sebebi, balastlar için uygun yer olması Selman Abi. Ben taktırmadım ama dediğin gibi bozulma durumu olduğunda tekrar sökme takma olmasın diye. Uygun yerler var tampon haricinde monte edilebiliyor. En iyi aydınlatma 4300 - 6000 k aralığı olanlar. Gün ışığına en yakın aydınlatmayı veriyor. Philips var bende de. 1 seneyi geçti herhangi bir sorunum yok şu anda.

bu yoruma katılıyorum her kelvini yüksek olan iyi aydınlatmayabiliyor.. kaliteli xenon = iyi aydınlatma , uzun ömür... ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

2011 Mazda 3 Kristal Beyaz için 6000k mı 8000k mı taktırmak daha doğru ve marka olarak Philips tercihim daha iyi bir marka varmı ? Uzunlar için H11 düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...