Jump to content

Tık tık ses geliyor.

alicanarslan23
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. 92 model 626 sedan var. Ben site içinde araştırma yaptım da bu konu ile ilgili verilen cevaplar yeterli gelmedi çünkü arabada aks kafası sorunu dediler baktırıldı sorun giderilmedi. Birisi hidrolik direksiyondan dolayı dedi ona da baktırıldı aynı sorun devam ediyor. Düz yolda herhangi bir sorun olmuyor ama hafif engebeli taşlık tarzı yerlerde rahatsız edici sesler cıkartıyor. Bu konuda sıkıntı yaşayıpta başka tür çözümlerle sorunu gideren arkadaşlar oldu mu acaba? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende de 92 626 var. Sorun yürür aksamla ilgili gibi. Aklıma yaylar ve amortisor geliyor . Aracınız da hiç yay değişmediyseniz ömrünü doldurmuş ve amortisorun vurunun yapmasına sebep oluyor olabilir . İkisini kontrol ettiniz mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor ve şanzuman kulaklarını kontrol ettir..benim 3 deki ses sağ motor kulağından çıktı..canım BEKA servis arka amortisörlerin plastık koruyucularının ses yaptığını söylemişlerdi  :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tıkırtılar direksiyona da tıkırtı olarak yansıyor mu? yani rahatsız edici tıkırtıyı direksiyonda hissediyor musunuz?

Direksiyona herhangi bir yansıma olmuyor. Ön taraftan geliyor.

Bende de 92 626 var. Sorun yürür aksamla ilgili gibi. Aklıma yaylar ve amortisor geliyor . Aracınız da hiç yay değişmediyseniz ömrünü doldurmuş ve amortisorun vurunun yapmasına sebep oluyor olabilir . İkisini kontrol ettiniz mı acaba ?

Aks kafası değişti ve hidrolik söylenmişti bir de ona bakıldı bunun dışında herhangi bir şey olmadı. Aracı 2003'te almıştık. Benim de tahminim amortisörden dolayı. Çünkü bir ara hafif çamurlu bir yerden çıkarken bir ara pati çekmiştim sağ sol yaptım ondan sonra o sesi duymaya başladım. Ama ondan öncesinde o ses var mıydı ya da dikkatimi mi çekmedi emin değilim. Şehir dışında okuduğum için arabayı genellikle babam kullanıyor.

Viraj demirleri ve denge kollarına baktırın .

Genel bakım yapılacak gibi o ses giderilene kadar rahat olamayacağız. :s Bunu da söylerim.

Fazla derinlere dalmayın belkide ufakcık bir soket plastik vs. motor kısmında kaportaya vurarak ses yapıyordur benim tavsiyem ses yapabilecek yerleri elinizle sağlamlığını kontrol edin. Ha bide torpido gözünde tıkırtı yapacak birşey varmı :)

Ustam 2 ay kadar önce yağmurlu bir Adana gününde  :D camın aşırı buğulanması yüzünden kamyona çarptık ama ışıklardan kalkınca hızım 10 bile sayılmaz önümü göremezken girdim kamyon babaya  :kafa: Sadece ön kaporta düştü ve o tamamen yenilendi her türlü şeylere bakılmıştır bence kırıktan vs gelme olasılığı düşük olabilir. Zaten tıkırtı olayı kazadan önce de vardı. Torpidoda sıkıntı yok zaten ses ön taraftan geliyordu. Herhangi bir kapakçıkta ya da bir kırıkta olsa sürekli tıktıktık ses çıkar ama belli aralıklardaki periyotlar halinde geliyor. Ama kaymak gibi yollar hariç onlarda ses yok. :))

motor ve şanzuman kulaklarını kontrol ettir..benim 3 deki ses sağ motor kulağından çıktı..canım BEKA servis arka amortisörlerin plastık koruyucularının ses yaptığını söylemişlerdi  :sopa:

Bunu da söylerim.

Arkadaşlar herkese teker teker teşekkür ederim bakımda bunların hepsini ileteceğim. Eğer 626'sı olupta bu sorunu halleden birisi çıkarsa daha garanti olacak gibi. Bekleyip görelim. :)) Sorun halledildiği an yazacağım buraya.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...