alper tantoğlu

Mazda 3'e Xenon Takılınca Far Sensörünü Bozar mı?

3-4 gün kadar önce xenon kitlerden takıldı aracıma ....bugün fark ettim ki akşam güneşine doğru aracı bıraktım(saat 19:30 civarı batan güneş işte..) ancak farlar halen yanıyordu sorum şu: geçenlerde forumda sordugum far yıkama benzeri bir sorun mudur yoksa bu sistemde olmayan xenon montajı aracın canını mı sıkıyor,far sensörü içinde sigorta kutusunda patlamış bir sigorta olabilir mi arkadaşlar...saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

far sensörünün xenonla ilgisi yok. ayrı çalışan sistemler. yani isterseniz akşam olunca silecekler çalışsın gibi de yapılabilir.

bazen güneşi karşıdan direk alınca da yanabiliyor. bunu ben de yaşadım... ama sistemlerin birbirinden bağımsız olduğunu ve takanın doğru taktığını düşünerek problem olmadığını söyleyebilirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

far sensörünün xenonla ilgisi yok. ayrı çalışan sistemler. yani isterseniz akşam olunca silecekler çalışsın gibi de yapılabilir.

bazen güneşi karşıdan direk alınca da yanabiliyor. bunu ben de yaşadım... ama sistemlerin birbirinden bağımsız olduğunu ve takanın doğru taktığını düşünerek problem olmadığını söyleyebilirim...

sevgili kardeşim ...aynen dediğin gibi oldu...güneşi karşıdan alınca

da yanıyormuş,bu sabah servise gitmeden açtım denedim yanmıyordu yani düzelmişti...saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bencede okan abiye katılıyorum xenonla bir ilgisi olmamalı alakasızlar çünkü..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu üzerinden epey vakit geçmiş ama tekrar konu açmamak için buradan sormak istedim.

Benim aracın farları oto kısmındayken kimi zaman(hatta kimi zaman değil hiçbir zaman) çok karanlık tünellere girdiğimde yanmıyor.Ama bazen eğer tünel ışıklı bir tünelse otomatik olarak çalışıyor.AVM lerin kapalı otoparklarına girdiğimde yanıyor ki bilirsiniz oraları nispeten aydınlık yerlerdir. Ancak tünellerde neden böyle davrandığı hakkında bir yorum yapamadım. Nasıl davranacağı değişkenlik gösteriyor. Anlamadım açıkçası bu durumu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu üzerinden epey vakit geçmiş ama tekrar konu açmamak için buradan sormak istedim.

Benim aracın farları oto kısmındayken kimi zaman(hatta kimi zaman değil hiçbir zaman) çok karanlık tünellere girdiğimde yanmıyor.Ama bazen eğer tünel ışıklı bir tünelse otomatik olarak çalışıyor.AVM lerin kapalı otoparklarına girdiğimde yanıyor ki bilirsiniz oraları nispeten aydınlık yerlerdir. Ancak tünellerde neden böyle davrandığı hakkında bir yorum yapamadım. Nasıl davranacağı değişkenlik gösteriyor. Anlamadım açıkçası bu durumu.

Şu olabilir.

Avm girişlerinde sorun yok demişsiniz. Girdiğiniz tüneller çok kısa ise belki çalışmıyor olabilir. Yani benim araçta tünele hemen girer girmez yanmıyor. biraz sonra yanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet nispeten kısa tüneller ama nedense hemen hemen aynı uzunlukta fakat aydınlatmalı tünellerde aynı davranışı göstermiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 yıldır xenon kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım far sensöründe

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende yetkili serviste taktırmıstım ve 14 aydır xenon kullanıyorum bir sıkıntı yasamadım....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de xenon var bir sikintim yok cok sukur, tunel konusu icin tek mantikli aciklama kisa olmasi bencede.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.