Jump to content

Mazda3 Radyo RDS Sorunu

brl266
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar, 2010 Mazda 3 touring aracım var. radyo kanallarının isimleri  net çıkmıyor. Radyo Fenomen için sadece F yazıyor ve devamında üçgen şeklinde işaretler var. Çoğu kanlda böyle bir durum var. Neden olabilir?

Edit : Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç bilgi ekranının yanında kırmızı renkli olan ekran üzerinde de radyo kanalları ve isimleri görünür. Burada isim tam göründüğünde radyo hafızasına alın. Eğer ekranda tam görünmeden veya yazı kayarken tam yakalayamazsanız eksik çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende fenomen görünüyor. bazı kanallarda dediğini karakterler gözüküyor ama ben yayın yapan kanalların rds sistemini desteklemediğini düşünmüştüm. Rds açık mı onu bir kontrol et.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rds nin açık olup olmadığını nasıl kontrol edeceğim. Zaten standart olarak açık olması gerekmez mi?

Olmayabilir, kullanım kitabında radyo kullanımı hakkında detaylı bilgi var. Şu anda hatırlamıyorum anca eve gidince bakabilirim bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu bir problem. kia ceedlerde de vardı. garip şekiller vs. çıkıyor ekranda RDS yazıları yerine...

en kısa sürede bir güncelleme çıkacağını düşünüyorum. çıkınca haber veririm...

bilgnz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 de bağzen o bilgi ekranı bozuluyor.Benim arabada akü bitmişdi bu sene .Yeni akü takınca bilgi ekranında Radyo isimlerinde eksiklik ve tuhaf tuhaf semboller çıktı.Servise götürdüm garantiden değişdi.Japonyadan geldiği için parça yaklaşık bir ay kadar sürdü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 de bağzen o bilgi ekranı bozuluyor.Benim arabada akü bitmişdi bu sene .Yeni akü takınca bilgi ekranında Radyo isimlerinde eksiklik ve tuhaf tuhaf semboller çıktı.Servise götürdüm garantiden değişdi.Japonyadan geldiği için parça yaklaşık bir ay kadar sürdü

Değişen parça ne Murat ? Radyo mu değişti ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teyp de beyin gibi bir şey.

Anladım. O zaman bu tür sorun yaşayanların servise danışması gerekecek. Ben de uğradığımda sorayım.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nihayet sorun çözüldü. Mazda Beka ile görüştüm. Stoklarında teyp varmış. Garanti kapsamında değiştirdiler. Sipariş bekleme derdinden de kurtuldum. İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet çözüldü. Radyo Olması gerektiği gibi çalışıyor. İlgi gösterip cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

teyp komple mi değişti. mahsuru yoksa garantiden yapılan işin onarım emrini tarayıp koyabilir misiniz. hangi parça merak ettim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...