yeno72

Dururken Frenden Gelen Ses

98 model 323 sedan aracımda, durma anında el freni inikken frene basınca arka kampanalardan olduğunu düşündüğüm ses geliyor.. el freni çekikken frene bastığımda ses yok.. ses te metalin kuruluktan çıkardığı sese benziyor. hani demir salıncaklar sallanırken bi ses çıkar ya aynı öyle. fazla duyulmuyor seyir halindeyken de duyulmuyor ama sessiz ortamda dururken duyuluyor.. balatalar mı problemlidir yoksa açıp bi yağlasam biyerleri geçer mi acaba..

Edit: Başlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

muhtemel arka balata toz veya bitme problemi.. bi söktürün, durumları iyiyse bi temizletin. sanırım problem giderilir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki kendim söksem anlar mıyım? şöyle söylüyeyim ön balataların değişimini izlemiştim bitikle yenisi arasındaki farkı biliyorum.. bunda da öyle bişey mi ? yoksa sistem farklı mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kampana farklıdır. darbeli tornavida gerekir çoğu araçta sökmek için. herhangi bir tamirhane de kolayca bakabilirler. temizlenmesi içinde balata spreyi şart. o yüzden kendiniz girişmeyin derim. toparlayamazsanız bu sefer, ya tamirciyi taksiyle getirir, yada çekiciyle götürürsünüz aracı...

:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birde fren mekanizması yağlanır mı hiç.Aman kayar gidersiniz mazallah.Benim tahminim balata değil diskten gibi geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.