ceyhun29

Çelik Subap Olabilir mi?

bu konu daha önce açılmış ya da başka konular içerisinde geçmişse şimdiden moderatör arkadaşlardan özür diliyorum. kafama takılan konu şu: lpg den dolayı sıkıntı yaşanan subaplar değiştirileceği zaman yerlerine diğer araçlardaki gibi subaplar ya da çelik alaşımlı subaplar takılabilir mi? bu tür bi işlem sorunsuz ve uyumlu olur mu?

Edit: Başlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bütün mazdaların eksoz subapları kromdur. zaten magnezyum gibi metaller o çalışma sıcaklığına dayanamazlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bütün mazdaların egzoz subapları kromdur. zaten magnezyum gibi metaller o çalışma sıcaklığına dayanamazlar...

ekzoz için demiyorum. motorun içindeki subaplardan bahsediyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tamam işte... motordaki eksoz subapları için söylüyorum...

emme subaparı için problem olmuyor zaten. ısı görmüyor onlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deforme olan subap degil subap yatagi (baga) o deforme olunca subaplari da deforme ediyor diye biliyorum ben

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah Allah kafam karıştı yav :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu hortlatalım.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar fikirlerini yazabilirler mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben Yaptırdım Subaplara bişey olmuyor onların oturduğu yuva ( Baga ) o kısım eriyor ve subap tam kapatamayıp kaçırıyo

Yuva kısmı çelik malzeme takılıyor bu şekilde Çelik yuva işlemi yapılmış oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o baga denen parçaları nasıl temin edebiliriz. nerede satılır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o baga denen parçaları nasıl temin edebiliriz. nerede satılır.

Sizin temin etmeniz önemli değil zaten  rektefiyecilerde bu parçalar mevcut  bagayı rektefiyeti üst kapağa takıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağlam bir hort yine benden :)

sübap  ve sübap çanaklarını çelikten taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını merak ediyorum ben de. Konu açılalı 2-3 sene olmuş.Durum nedir? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağlam bir hort yine benden :)

sübap  ve sübap çanaklarını çelikten taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını merak ediyorum ben de. Konu açılalı 2-3 sene olmuş.Durum nedir? 

Bu konuyla ilgili yapılmış çok güzel araştırma konusu okumuştum; "magnezyum subap ve yanlışlar" diye aratırsan çıkıyor.

Suleyman_46 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.