Jump to content

Çelik Subap Olabilir mi?

ceyhun29
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

bu konu daha önce açılmış ya da başka konular içerisinde geçmişse şimdiden moderatör arkadaşlardan özür diliyorum. kafama takılan konu şu: lpg den dolayı sıkıntı yaşanan subaplar değiştirileceği zaman yerlerine diğer araçlardaki gibi subaplar ya da çelik alaşımlı subaplar takılabilir mi? bu tür bi işlem sorunsuz ve uyumlu olur mu?

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bütün mazdaların egzoz subapları kromdur. zaten magnezyum gibi metaller o çalışma sıcaklığına dayanamazlar...

ekzoz için demiyorum. motorun içindeki subaplardan bahsediyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Ben Yaptırdım Subaplara bişey olmuyor onların oturduğu yuva ( Baga ) o kısım eriyor ve subap tam kapatamayıp kaçırıyo

Yuva kısmı çelik malzeme takılıyor bu şekilde Çelik yuva işlemi yapılmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o baga denen parçaları nasıl temin edebiliriz. nerede satılır.

Sizin temin etmeniz önemli değil zaten  rektefiyecilerde bu parçalar mevcut  bagayı rektefiyeti üst kapağa takıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Sağlam bir hort yine benden :)

sübap  ve sübap çanaklarını çelikten taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını merak ediyorum ben de. Konu açılalı 2-3 sene olmuş.Durum nedir? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağlam bir hort yine benden :)

sübap  ve sübap çanaklarını çelikten taktıran arkadaşlarımızın yorumlarını merak ediyorum ben de. Konu açılalı 2-3 sene olmuş.Durum nedir? 

Bu konuyla ilgili yapılmış çok güzel araştırma konusu okumuştum; "magnezyum subap ve yanlışlar" diye aratırsan çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...