Jump to content

Lpg Tam Dolu Depo Garipliği

Rapsodi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gecen gece aracımı Full de doldurdum.Arac masallah 80 liralık gaz aldı. ve gaz fiyatı 2.19 dan..

Sonra aracıma iki kerede Po den doldurdum.Birinde 37 digerinde 43 liralik gaz aldı fuul.burada lt fiyatı 2.41-2.44

Aracıma iki yerden de gaz aldığımda gaz göstergesi 1.ışığı yeni yanmıştı. Full de bu kadar indirim varda acaba  bir alicengizlik yoktur inşallah.

Bu arada İstanbuldan edirneye gittikce gaz lt fiyatı artıyor. Benim  bildiğim Trakya da gaz cıkıyor.Acaip enterasan bir olay yanii :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 39.5 lt gaz alabilme başarısı gösterdim :) simit depoya hemde . Muhtemelen de sensörü bozdu.normalde depo 30lt den fazla almaz .Boş deponun ortalama 60-70 liraya dolması lazım yani. Bazı gaz pompaları sorunlu sanırım , pompacı da durdurmayınca böyle bir sorun çıkıyor . 39 lt ile 349 km gitmişim, yani alicengiz durumu yok pompa fazla basıyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben mi hasabı yanlış yapmışım bilmiyorumda 39 lt ile 349 km az değil mi?

11 lt yakmış. ş.içi normal . zaten ortalama 10 lt yakıyor. yazın tabi klima full açık, gerçi bende yaz kış açık :D 10bin km ortalamam 10.5 lt . tam fabrika değeri. ama ben onu lpg ile yaptım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu aralar cok gezer oldum ramazan ramazan.Bakalım ramazandan sonra nasıl olacak.

bir hafta 1200 km.İst-kocaeli,ist-edirne ve sehir icinde bi dunya yer.195 lira benzin+ 80 lpg+37.5 lpg+67lpg+45lpg+75lpg = 499.5 lira 

şu anda benzin yarım depo, lpg tam dolu.  Nere gitsem diye dertlenmekteyim...Bayram sonrası bır termal  yapalım diyorum yalova ya.... Tabii boyle giderse ay sonunda iflas bayragını cekebilirim  ;D

Ayın 15 ınde bu coskunlugumun devam edebilmesini de diliyorum. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hatırlatma babında; Gecen hafta 1700 lira verip brc kit taktırdım. Bu yaptığım km'ler tamamen bu 1700 lirayı biran evvel cıkarmak için değil. Yaw Mazda 3 olduğunda evde,cafede oturulmuyor deselerdi az biraz düşünürmüydüm acaba  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 lt yakmış. ş.içi normal . zaten ortalama 10 lt yakıyor. yazın tabi klima full açık, gerçi bende yaz kış açık :D 10bin km ortalamam 10.5 lt . tam fabrika değeri. ama ben onu lpg ile yaptım :)

O zaman bi sorun yok (:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeş o da birşey mi benim 45 litrelik depoya 38 litre maksimum dolması gerekiyorken Shell de 43 litre bastılar ben dur demesem daha ne kadar dolacaktı bilmiyorum. Sonra şikayet ettim 38 lik depoya nasıl bu kadar dolar diye Adamlar Hocam merak etme km ye bak kaç km yapacak. Bizim pompa basıncı biraz yüksek dediler. Valla bilmiyom durdurmasam herhalde gaz deposundan sonra da benzin deposuna mı takviye yapacaklardı anlamadım. Pompa basıncına dikkat onun için LPG servisinin önerisi hep aynı tutarda gaz alın dediler bana. full doldur deyince köklüyorlar madem. 50yse 50 lik doldurtacaksın 100 se 100 tlliko kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...