Jump to content

Arka Tampona Çarpmışlar, Minimum Görünecek Şekilde Rötuş Olur mu? (Resimli)

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim bu arka tamponun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi.Aynı arabanın tamponuna 10 ayda 5 kez vuruluyorsa trafikte ne kadar fazla öküz olduğunun ispatıdır.Neyse konumuza gelelim park halinde gene tıklamışlar (resimdeki siyah yerler) bunları tabiki rutuş yaptırıcam fakat belli olsun istemiyorum,rutuştan sonra hafif zımpara yapsak biraz daha orijinal boya düzeyine gelirmi yada bildiğiniz başka birşey varmı?Lokal boyada yaptırmak istemiyorum.Aranızda 2 tane çentiğe kafanı takma diyenler olabilir ama aşırı titiz olduğumdan dolayı rahatsız oluyorum mutlaka eski haline döndürmem lazım fikirlerinizi bekliyorum.

dsc00001dl.jpg

dsc00002nf.jpg

Edit : Başlık imlası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rütuş sırıtıyor,bilgisayarlı rütuş diye bişey var biraz yüksek fiyatlı ama onlar iyi yapıyorlar diye duydum bi araştırın isterseniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotolardan yanlış görmüyorsan, onlar paslanmış ve yeni gibi durmuyor, öyleyse rötuş olmaz, boyanacak..

2 gün önce oldu pas değil boyası çıkmış siyah tabanı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotolardan yanlış görmüyorsan, onlar paslanmış ve yeni gibi durmuyor, öyleyse rötuş olmaz, boyanacak..

Tamponlar artık  plastik değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

fotoraf0025a.jpg

fotoraf0024t.jpg

fotoraf0023e.jpg

arabama binmek için evden çıktığımda tamponumu bu şekilde buldum. kaskoyu aradım bana anlaşmalı oldukları servise gidip, gerekenin yapılacağını söylediler. servisi aradığımda da sadece servise gitmemi ve gerisini onların halledeceğini anlattılar. tamponu beyanlı değiştireceğimi söylememi istediler.

1) beyanlı ne demek? ne yapmam lazım

2) tampon değişir mi yoksa düzeltmeye mi çalışırlar?

3) değişim olursa renk farkı olacak mıdır?

4) değişim olursa çıkma tamponla mı yoksa orjinal tamponla mı değiştirilir.

bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim... teşekkürler....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun beyanlı demek bildiğim kadarıyla siz sigorta şirketinize tamponu değiştirmesini istiyorsunuz fakat tampon iki üç parçaya ayrılmadan yani parçalanmadan değiştirme olmuyor genelde. Autoking firmasında güzel yapıyorlar biz orayı 3 kez ziyaret etmek zorunda kaldık :) ordakileri bilmem ama burdakilerin işçiliği güzel belli olmuyordu boya farkı. Ayrıca park ettiğiniz yerde market, banka vs güvenlik kamerası varsa çarpanı tespit edebilirsiniz kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sitenin önündeydi ve herhangi bir güvenlik kamerası da yok. olsa zaten direk bakardım. aklıma geldi kamera olayı ama etrafa baktım hiç kamera göremedim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamponda kesikler, yırtılmalar var. bu durumda ben düzeltilmesini istemiyorum. orjinaliyle değiştirilsin istiyorum. bunu isteme hakkım yok mu???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pek bir sonuç çıkmıyor. Tamam kırılma, kopma vs tarzı olmadıkça tamir yoluna gidiyorlar. Hatta kopma olsa bile duruma göre tamir yapabiliyorlar. Geçmiş olsun öncelikle. Çarpan ise biraz adam olsaymış durup beklermiş diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pek bir sonuç çıkmıyor. Tamam kırılma, kopma vs tarzı olmadıkça tamir yoluna gidiyorlar. Hatta kopma olsa bile duruma göre tamir yapabiliyorlar. Geçmiş olsun öncelikle. Çarpan ise biraz adam olsaymış durup beklermiş diyorum.

Aynen, benim ön tampon ağır hasarlı ve birçok yerinde yırtık olmasına rağmen zar zor kabul etmişlerdi ki büyük bir kazaydı. Bunu servis rahatlıkla yapar diye düşünüyorum.

İçe göçme dışında benzer bir durum (yırtılma) benim eski aracın arka tamponunda da olmuştu, servis yapmıştı.

Kaporta konusunda Maslak Evo ve Koşuyolu Merser'i tavsiye ederim, eğer antlaşması var ise kaskonun öncelikli olarak bunlardan birine göster.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim bu konuda önerim şu olacak bence servise götürün tamirini yaptırın ki çok rahatlıkla tamir edilir vede macunlalıp, güzelce zımparalanır, sonra güzel bir boya atın faturasını vede kasko belgelerini muhafaza edin. Yani bilirsiniz orjinaliyle bile değişse ,değişen varmı sorusuna verilen cevap evet olur. zaten kaskonun tümden değişimi kabul etmesi de bir ihtimal. orjinali kalsın boyat gitsin , lokal boya sonuçta sadece. geçmiş olsun bu arada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar. umarım bir daha yaşamam. kimsenin başına gelmesini de istemem. gözün gibi bak, evden çık, karşındaki manzara bu.... bugün götürdüm servise değiştirme olayına pek sıcak bakmıyorlar. autokit e gidecek sonra karar verilecek ama büyük ihtimal onarım olur dediler. ben de eğer onarımdan sonra sağ tarafla sol taraf arasında en ufak bir fark bile istemiyorum dedim. aksi takdirde kabul etmem dedim. bakalım neler olacak. sanırım araba 3-4 gün yatacak. bu arada bir araç tahsis edecekler. geldi başımıza bir sıkıntı. beliyoruz bakalım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

teşekkür ederim arkadaşlar. umarım bir daha yaşamam. kimsenin başına gelmesini de istemem. gözün gibi bak, evden çık, karşındaki manzara bu.... bugün götürdüm servise değiştirme olayına pek sıcak bakmıyorlar. autokit e gidecek sonra karar verilecek ama büyük ihtimal onarım olur dediler. ben de eğer onarımdan sonra sağ tarafla sol taraf arasında en ufak bir fark bile istemiyorum dedim. aksi takdirde kabul etmem dedim. bakalım neler olacak. sanırım araba 3-4 gün yatacak. bu arada bir araç tahsis edecekler. geldi başımıza bir sıkıntı. beliyoruz bakalım....

abi sonuç ne oldu nasıl oldu tampon eskisi gibi oldu mu? bugün benim aracında arkası aynı yer kardeşim geri geri giderken taşa vurmuş yırtılmış :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...