Jump to content

Bridgestone? Michelin? Kumho?

fazilozcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

323 hb 91 model aracım var. hangi lastik alacağımı karar veremedim. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

teşekkürler...

Edit : Başlık imlası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ablamın 626 da kumho var yazlık tam modelini hatırlamıyorum ama normalin üstünde ses yapıyor daha 1-2 senelik lastik 195/60 R15

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende özellikle ilk aracıma alırken çok araştırmıştım michelin tavsiyesi çok almıştım.... Beni utandırmadı üzmedi çok şükür...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Michelin tavsiye ederim yumuşak ses az alır güzel yol tutar

kesinlikle bunu daha öncede yazdım bu foruma

fren,lastik ve bide bence korna bunlar şakaya gelmez o yüzden bunlarda paraya kıyacan baba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...
Guest Coriolis

ekonomi tipi Starmaxx...

bunun dışında Kumho ile Michelin' i aynı cümlede bile kullanmak istemem... :)

Michelin genelde en pahalı olandır, son zamanlarda nasıl gelişti bilmiyorum lastik piyasası.

Dunlop' u da bir deneyebilirsin. Bridgestone' un bazı modelleri fena değil.

ben Mazda3' teki Toyo' lardan memnun değilim misal tavsiye etmem...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.10.2011 at 23:39, A-Lee :

nokian nokian nokian mazdalar icin baska lastik tanimam digerlerinden pahali ama mükemmel

Bu konuda bir resmim vardı gördün mü bilmem :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Fiyat ve Performans: Starmaxx, Hankook,Petlas ( Hepsi denendi ve memnun kalındı) Mazda 323 - Proton 416, Peugeot Boxer

Performans : Dunlop ve Bridestone ( Denendi ve Memnun Kalındı)- Mazda 323, Opel Astra

Rezil Edenler: Kumho, Pirelli p3000

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

suan kumho kullaniyorum 80 km hizla giderken bile patinaj oluyor.bi kac kere de yan veriym derken bariyerlerle karsi karsiya kaldim.Kumhoyu tavsiye edemem.

Michelin tavsiye ederim.Biraz daha pahalli ama unutmamak gerekirki lastiklerin ustundeki araba ne olursa olsun seni hayata baglayan yere avuc ici kadar degen 4  tane lastikdir.

Nelere para veriliyo buna mi verilmicek.

+1

Onbinler verdiğimiz arabamız için 50 -100 Tl nin hesabını yapmayalım.Michelin energy kullanıyorum ve son derece memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Benim arabanın üstünde pirelli(175/70/12) vardı yeni bridgestonla(195/50/15) değiştirdim.

Eski lastikler eskidiği için mi veya ölçülerinden mi artık bilmiyorum ama frende baya kayıyordu.

Yeni lastikler toprak yolda bile çok zorlamadıkça kaymıyor.

Kalkışlar ve viraj performanısıda baya bir arttı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim arabaların 0rjinal ebatı 175-70-13' tür. ayrıca bence hiçte iyi bir iş yapmamışsınız normalde değişim yüzdesi %3 'ü geçmemelidir. size vereceğim linkten hesaplayınız sonuca göre davranınız hem aldığınız lastik ebatındaki lastikler 13 jant lastiklerin iki katı pahalı olup kar lastikleri daha pahalıdır artacak olan yakıtı vede oto vites olduğundan düşecek performansıda ekelemek gerekir.

http://www.lastikcim.com.tr/index.php?do=dynamic/view&pid=17

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim arabanın üstünde pirelli(175/70/12) vardı yeni bridgestonla(195/50/15) değiştirdim.

Eski lastikler eskidiği için mi veya ölçülerinden mi artık bilmiyorum ama frende baya kayıyordu.

Yeni lastikler toprak yolda bile çok zorlamadıkça kaymıyor.

Kalkışlar ve viraj performanısıda baya bir arttı.

Araç yere daha öncekinden 2*4=8 cm daha fazla bastığı için olmasın??

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç yere daha öncekinden 2*4=8 cm daha fazla bastığı için olmasın??

;)

Yanlış yazmışım eski jant 12 değildi orjinal 13 tü:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...