Serdar Elvan

Benzin Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

10.000 km bakımı yaptırdım ve benzin filtresi değiştirilmedi. Bu normal mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benzin filtresi depo içerisinde değil mi ? Yani eski mazdalarda (121-323-626) benzin filtresi kaput altındaydı ancak yeni araçlarda (mazda3-6 vb) benzin filtreleri depo içerisine kondu diye biliyorum. Yani değişmesi gereken süre oldukça uzun olmalı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu işe bir terslik var sanki. Koşullarından ötürü mazda Türkiye'de 6 aylık bakım periyotları uyguluyor ama en sabıkalı olduğumuz konulardan biri olan yakıt için söz konusu filtre bu periyotlarda zor olduğu için değişemiyor öyle mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zor oldugu için değil onun değişim süreci farklı olması gerek, aracınızın kitapçıgında her bakım zamanlarında neyin değişmesi gerektiği yazıyor olmalı yoksa bile servisinizi arıyarak benzin filtresi hangi zamanlarda değişiyor öğrenebilirsiniz. 95 model araçların bile benzin filtreleri daha yeni yeni değişiyor kaldıki aracınız 2011 model, benzin filtresinin önümüzdeki zamanlarda değişime ihtiyacı oldugunu sanmıyorum.

Net bilgi sahibi değilim, sadece duydugum bildiğim kadarını elimden geldiğince aktarmaya çalışıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araç 130 Binde. Son bakımda (126 binde) servise yine söyledim ve yine değiştirmediler. Kitapçık da yok. Sahi bu filtre ne zaman değişir bilen bir arkadaş söylesin. Belki de depoda olduğundan servislere değiştirmesi zor geldiğinden değiştirmiyorlardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda servisteki arkadaşlardan bu konuya cevap gelmemiş gerçekten deponun içindemi yoksa

aracı lifte kaldırdığımızda değiştirilebilecek bir yerdemi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.