tatarcan42

Mazda 323 Lpg Çözüm (99-01 )

selamlar.mazda severlerin tecrübelerine ihtiyacım var.malum benzın fıyatlarının artması bızıde lpg ye yönlendirdi.bayadırda takipteyim lpg de tekleme meselesini.ilk 99 astınamda bu problemim vardı.şimdiki astinama taktırmak istiyorum fakat bu 2500-3000 devir arası tekleme olayına bir çözüm oldumu.brc ile görüştüm bir sıkıntı yok diyorlar ama pekde inanmadım.tecrübeli arkadaşlardan istifade edersek sevinirim. :(

Edit:Başlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim 1.8 astinamda zavolli takılı, aldığımda aynı sorun vardı, izmire geldiğimde 1-2 zavolli servisi ayarı iyi buji falan dedi, burada ki üstadlardan sorunun lpg ayarından olduğunu bildiğim için zavolli türkiye distrübütörüne gittim 5 dakika içinde olayı çözdü. Ogünden beri sorunsuz kullanıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam 3000 devire doğru açılan bir ayar, lpg de geç olduğu için %10 öne çekti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1,5 motorda da aynı şekilde tekleme sorunu aşılabilirmiki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

belki ayni rakam degildir ama ayni yontemle olacagi kesindir diye dusunuyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende aracıma yaklaşık 1 ay önce landi renzo lpg kiti taktırdım şimdilik bir sorun yok memnunum ama 2.500 devirde arabada sanki çekip bırakma durumu oluyor gibi biraz daha bindikten sonra bi ayara daha sokturacagım.Bu arada aracım 1.8 familia benzinde 420 kuruş yakıyordu ş.içi şuan 240-260 kuruş arası yakıyor baya bi rahatlattı beni :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.