hate

Mazda 3 Fren Göstergesi (2006)

Arkadaşlar 2006 mazda3 sedan aracım var (dynamic)

Son iki gündür kasisli yollara girdiğimde, ani fren yaptığımda, yokuş aşağı inerken fren lambası (el freni çekilince yanan) yanıp sönmeye başladı. bazen 1-2 saniye yanıp sonra sönüyor, bazen 5-6 saniye yanıyor sonra yine sönüyor.  Frenlerde sorun yok diye biliyorum yani frenler tutuyor. Ama bu fren göstergesi neden yanabilir. Şu anda arabayı kullanmıyorum, ne olur olmaz diye, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, fren balatalarının bitmesinden olabilir mi, yada fren hidroliğinin azalmasından, umarım böyle bişeydir, abs beyni felan değildir inşallah. Geçen çok ani bir fren yapmıştım abs devreye girmişti. Sonrasında mı bu şekilde oldu bilmiyorum.

Teşekkürler,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracın fren balataları bitmişse yapar genelde. Ama bence servise gidip kontrol ettirirseniz arıza kaydından sorunu cıkarabilirsiniz. Ani fren yaptığınızda abs devreye giriyorsa onunla alakalı bir sorunu yoktur. Oğuzhanında dediği gibi olabilirde olabilir baktırmanız lazım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.