Jump to content

Nokian Lastikleri Yorum Bilgi

ecortuk
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abilerim Ablalarım  :hi:

Lastik almayı kafaya taktım, okuya okuya bir hal oldum. Sizlere direk sormak istedim.

Mazdalarda ki ses yalıtımsızlığından dolayı (ya da benim astina da böyle) yeni lastiklerde sessizliğe önem verdim, fiyatta 150 üst sınır. Sessizlik denince nokianlar öne çıkıyor, sitede de kullananlar vardı okuduklarımdan hatırladığım. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi beklerim. Saygılar,

Ebat 185-65-14, üzerindekiler 3 Kumho 8 aydır sol arka fulda çıkma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senede en fazla 1-2 sefer belki 200 geçerim, ayda 2-3 kez otoban yolculuğum var 130-180 arası gidiyorum.

Nokian i3 var birde H var arabaya uygun, yukarıda yazdığım hızlarda dolayı H serisi mi almalıyım İ3 sıkıntı yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumdaki en ünlü nokian kullanıcısı önermediyse bitmiştir abi o marka  :ohmy:

Bu konuda ünlü düşünür mustafa abiye özelden danıştım lassa önerdi onu araştırıyorum şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kadir abi bu arada sen astina da hangi marka tercih ediyordun?

Kumho benim 2005 Colttada var... Berbat bir lastik.

Bu arada bende 1.8 GT varken eniştem binmişti benim Astinaya... Ne kadar sessiz çok iyiymiş diye şaşırmıştı. 2005 Colt o zaman ondaydı :D Yani beterin beteri var :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda ünlü düşünür mustafa abiye özelden danıştım lassa önerdi onu araştırıyorum şimdi.

Bu söylediğim Nokian H model yaz lastiği için geçerli tabiki. Kış lastiğini kulanmaya devam ediyorum ve memnunum, ondan hiç şikayetim olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Omuz takviyeleri v.s. tekniklerle Türkiye şartlarına uygun olması + fabrikanın son yıllarda ciddi anlamda teknoloji yatırımı yapmış olması + lastik fiyatlarının anormal olmamasından dolayı lassa diyorum. Good Year binek lastikleri ve Pirelli fabrikalarından halen modül makinelerde lastik üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buyrun, lastiklerin son durumu  - 2

Yahu Burak, bu kamyon hangi şantiyede çalışıyor?

Bende ağam gibi impetus tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik alırken, Öncelikle lastiğin üstünde yazan Treadwear değerine yani sertlik değerine bakın. Ekonomik az yakan, sürtünme direnci az olan, uzun ömürlü ancak ıslak zemin performansı az ve fiyatı ucuz olan bir lastik istiyorsanız 350 ve üstü lastiklere bakın. İyi yol tutan, hızlı aşınan ancak fren mesafesi ve ıslak zemin performansı iyi bir lastik istiyorsanız 200-300 arasına bakın. 200 den aşağısı trackday, pist lastikleri oluyor. Nokian i3ü ben kullandım çok sert bir lastik 580 sertliğinde idi. Şu anki toyolarım 220 sertliğinde. Unutmadan f1 lastikleri 50 ile 100 sertlikleri arasında. Bunlara göre seçim yaparsanız memnun kalırsınız. Markadan çok sertliğe bakın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest Coriolis

Yarın bu dediklerine hemen bakacağım. Özellikle Colttaki Kumholara... C70 teki Federallerin virajını fena bulmasamda, fren mesafesinden ve kalkışından çok memnun değilim. Gerçi oda fiyatına göre lastik.

benim Colt' larda Bridgestone Turanza' lar vardı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Kumho ve Pirelli almam artık bende heralde. Benim yeni aldığım Kumholara Kadir bakmıştı, dedikleri aynen çıkıyor.

Kullandığım ve memnun kaldığım diğer Markalar: Dunlop, Hankook, Starmaxx, Brigestone. Bunların ortak özelliği hepsi yumuşak hamurluydu, yağışlı havalarda ve dandik asfaltlardaki iyi performansı epey hoşuma gitmişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben arabayı aldığımda kumho solus kh 15 modeli vardı arabada durumları ise normaldi, geçen sene ki ramazan bayramında sol arka yarıldı çıkma fulda takıldı. kalan kumholarla aslında sorunum pek yok. solus kh 15 modelinin sertliği 340 yani yumuşak bir lastik. Hızlı sürmeyi seven biri olarak kuru performansı çok güven verici ıslakta da fena değil.

Okuya okuya öğrendiğim şey markaya genel olarak yorum yapmamak, lastik modeli hakkında konuşmak olduğu.

Önerilenler ve okuduklarım içinde öne çıkan Lassa impetus revo ancak falken ze912 fiyat olarak uygun ve performans için daha uygun gibi. Şu ara bu ikisini karşılaştırmaktayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erken değil mi? Kasımı görseydi bari.

O lastiklerle geç bile kaldım :D Şansıma taktırdıktan bir gün sonra 7 dereceye indi hava sıcaklığı.

Yağmurlu havada çok huzursuz hissediyordum kendimi Gökhan ondan değiştirdim. Zaten 2006 - 43. hafta üretimi lastik. Büyük ihtimalle son senesi.

Bu set lastiğin ilk aylarında İzmir'e gitmiştik. Hey gidi günler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...