Jump to content

ECU Güncelleme Hakkında

Onur Akbörü
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arabamı aldığımdan beri düşünüyorum. koşuyolu merser'e telefonla sordum, muhatap bulamadım. forumlarda arkadaşlara sorduğumda yakıtta ve vites oranlarında büyük değişiklik olduğunu, yaptırmamı söylediler ve koşuyolu merser'i tavsiye ettiler. yabancı forumlarda da önemli olduğunu ve yaptırmanın faydalı olduğunu yazıyorlar ve servis uyarı bültenlerinde önemli değişiklikler göze çarpıyor. Eskişehirdeyim, eğer böyle birşey varsa koşuyolu merser'e gidip bir çay içerim diye düşünüyorum.Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim şahsi fikrim,fabrika ayarlarıyla oynamanın sağlıklı olmayacağıdır....Çünkü ecu değerleri;mühendislik çalışmalarının sonucunda,aracınızdan yüksek verim almanız ve araç parçalarının uzun süre sorunsuz çalışması için girilen değerlerdir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim demek istediğim modifikasyon değil. Fabrikanın çıkarttığı güncelleme sürümü. Bunu da ancak işinin ehli servisler yapabilir.Güncellemenin anlamı aracın performansını daha iyiye çekmek ve daha önce testlerde yakalanamamış hataları düzeltmektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten yapılmasını fabrika istiyor ama servisler pek ciddiye almıyorlar, bazı müşterilerde gereksiz masraf gibisinden istemiyorlar. Ancak müşteri özellikle isterse veya şikayeti olursa yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elinde mds veya wds olan bir yetkili servise gittiginizde size sormadan guncelleme yapılır zaten... Ozellikle yaptırmak istiyorum derseniz buyrun gelin varsa yapalım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Kesinlikle tavsiye ederim. Bayramdan önce koşuyolu merser'e gittim, yazılım güncellemesi ve ufak tefek bakım yaptılar . Benim m6 şimdi roket oldu, altımdan kayıp gidecekmiş gibi oluyor. Bu arada Ersun beye ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Merhaba arkdaşlar konu biraz eski ama sormak istedigim birşey var aracım 98 model 1.8 familia acaba bunların ecu güncellemesi var mı veya yazılım atılabiliyor mu performans artışı için bilgisi olan var mı acaba tşk ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

LPG kaynaklı uyumsuzlukları belki bu güncelleme çözer, öncelikle lpg de rölanti problemi stop problemi yaşayanlar yaptırmalı sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beni bi siz anlıyorsunuz, onu da yanlış anlıyorsunuz... Benim derdim yakıt len yakıt. Zaten uzun yolda rokete ihtiyaç yok, kadrana göz ucuyla bi bakıyorum 160'a gelmiş... :)

İşin güzel tarafı eski guzumda kapı fitilleri eski olduğundan rüzgar sesi alıyordu ve hız yaptığım anlaşılıyordu hanım hemen müdahale ediyordu, şimdi bunda kimse anlamıyor... İhtiyaç olduğunda guzu zaten roketliyor...

Oğuzhan sen bilirsin memleket yolunu... 190 kilometreyi 2 saatte gitmişim... :P

Öhhömm; konuya dönecek olursak, böyle bir güncelleme ile yakıt düşerse, tork artarsa şehir içinde de guzu dadından yinmez...

Diyorum.

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Seni anlıyorum abi ama bir güncelleme ile söylediklerin çok zor keşke olsa :)

Mışıl mışıl uyuyan konuyu da boşuna hortlattım desene... :D Umut fakirin ekmeği demişler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu ayıkmış zaten.

Güncelleme ne kadar bende yaptırmak istiyorum. ama servise yaptırmak lazım, başka bir yer yapmaz herhalde. inşallah bu sefer de dövmeye kalkmazlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...