Jump to content

RX8 nasıl alev atıyor ????

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar. nette bazı videolar izledim de CATBACK egsoz sistemi yükleyenlerden deli alev çıkıyor. kit filan mı var aceba ayrıca satılan ... veya "cat delete pipe" ile beraber mi bu sonuç elde ediliyor. bilgisi olan arkadaş varsa sevinirim. bende AGENCY POWER CATBACK sistem sipariş verdim . cat delete pipe ile beraber geliyor sistem. inşallah öyle bir şeydir. sabırsızlıkla tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Aradaki katalitik konvertör yerine düz bir boru geliyor gaza biraz çok yüklenince patlama arasında bir kaç alev görmek mümkün, bunun yanı sıra elektronik ateşlemeli alev kitleri var 40-50TL birşey, katalitiği iptal ettikten sonra gaza bir süre basıp daha sonra düğmeye basıyorsunuz araç egsozunda çiğ (yanmamış) yakıt biriktiriyor düğmeyi bıraktığınızda ateşlemeye bağlı egsozdaki buji çiğ yakıtı aleve çeviriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aradaki katalitik konvertör yerine düz bir boru geliyor gaza biraz çok yüklenince patlama arasında bir kaç alev görmek mümkün, bunun yanı sıra elektronik ateşlemeli alev kitleri var 40-50TL birşey, katalitiği iptal ettikten sonra gaza bir süre basıp daha sonra düğmeye basıyorsunuz araç egzozunda çiğ (yanmamış) yakıt biriktiriyor düğmeyi bıraktığınızda ateşlemeye bağlı egzozdaki buji çiğ yakıtı aleve çeviriyor.

bu kit nasıl bi şey aceba nerde bulunur bilgi verirseniz sevinirim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Mobilim simdi pc ye gecince ilanini atayim :) ancak dedigim gibi her 2 sekilde de katalitigi iptal etmek gerek birde servisle gorusun bu kit atesleme sistemiyle calisir bir zarari olur mu diye sorun.. Normalde araca hicbir zarari yok ama wankel icin bilgi sahibi degilim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mobilim simdi pc ye gecince ilanini atayim :) ancak dedigim gibi her 2 sekilde de katalitigi iptal etmek gerek birde servisle gorusun bu kit atesleme sistemiyle calisir bir zarari olur mu diye sorun.. Normalde araca hicbir zarari yok ama wankel icin bilgi sahibi degilim :)

teşekkürler. zaten aldığım sistem cat iptal borusu da içeriyor. komple alt değişecek. aslında kit gibi sonradan takılan şeyler bana sağlıklı bir sonuc doğurmaz gibi geliyor ama servise sormak gerek bence de :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

baktım motorun çalışmasını devreden çıkarması sıkıntılı bence. yinede servise sormakta fayda var ... teşekkürler yardımınız için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Rica ederim, dediğim gibi düğmeye basınca ateşlemeyi kesiyor bırakınca oldugu gibi devam ediyor, birde 2 tane almanız gerekebilir satıcıyla konuşun o size gerekli teknik bilgiyi vericektir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rica ederim, dediğim gibi düğmeye basınca ateşlemeyi kesiyor bırakınca oldugu gibi devam ediyor, birde 2 tane almanız gerekebilir satıcıyla konuşun o size gerekli teknik bilgiyi vericektir :)

tamamdır bi görüşeyim bakalım ne dicek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

bence öyle bir kite gerek yok. kat iptali sonrası bir video : http://www.youtube.com/user/kiper66?feature=mhee#p/u/13/iLsDk-_kKJ4

ancak kat iptali sonrası arıza ışığı yakması yüksek ihtimal.

Yaptığınız şeyin aracın bujilerine zarar verdiğini ve hatta üst devirlerde kullandıgınız için motorun ömrünü az da olsa etkileyeceğini biliyorsunuzdur umarım. Attıgım link durumun tam tersine aracın kendi bujilerinden bagımsız olarak çalıştıgından motora yük olmamakla birlikte videodaki harcadıgınız yakıt ile daha fazla alev çıkartıyor bknz:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yurtdışı ve içinde test pipe olan arkadaşlar zaten çiğ çiğ benzini dışarda yakıyor...

yada benim gibi katalik aşırı ısıdan eriyince(çalışmayan buji sebebi ile) serviste bir güzel içi boşaltılıyor(boşuna koca konvektörü sökmeye ve yerine dandik boru kaynatmaya gerek yok)

ve ortaya geceleri egzos ısındığında 4-7k arası devirde güzel alevler çıkıyor..

yani olay tamamen yanma odasında(her arabada olan) yanmayan karışım+egzos gazındaki eser miktarda oksijen ve sıcak egzos ile oluştuğunu söyleyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaptığınız şeyin aracın bujilerine zarar verdiğini ve hatta üst devirlerde kullandıgınız için motorun ömrünü az da olsa etkileyeceğini biliyorsunuzdur umarım. Attıgım link durumun tam tersine aracın kendi bujilerinden bagımsız olarak çalıştıgından motora yük olmamakla birlikte videodaki harcadıgınız yakıt ile daha fazla alev çıkartıyor bknz:

wankel motor devir çevirdikçe karbon birikimini azaltır yani devir çevirmek motor ömrünü uzatır, otto motorlara has birşey çok devir çevirmenin zararlı olması. ikincisi aracın bujileriyle bir alakası yok konunun, wankel zengin çalışan bir motor çiğ benzin ısınan egzozla beraber bu şekilde dışarı atılıyor. Rx8 özel bir araç öyle bir alev kitine ihtiyacı yok yani Tr'de şahin vs tarzı araçlarda bile var bundan. Zaten agency power ın cat iptali de yapan egzozuyla böyle bir kite gereksinim duymayacak.

yurtdışı ve içinde test pipe olan arkadaşlar zaten çiğ çiğ benzini dışarda yakıyor...

yada benim gibi katalik aşırı ısıdan eriyince(çalışmayan buji sebebi ile) serviste bir güzel içi boşaltılıyor(boşuna koca konvektörü sökmeye ve yerine dandik boru kaynatmaya gerek yok)

ve ortaya geceleri egzos ısındığında 4-7k arası devirde güzel alevler çıkıyor..

yani olay tamamen yanma odasında(her arabada olan) yanmayan karışım+egzos gazındaki eser miktarda oksijen ve sıcak egzos ile oluştuğunu söyleyebiliriz.

katalitik konvektörün görevi motordan gelen gazları kendi içindeki gazlarla tepkimeye sokarak daha zararsız hale getirmek ve emisyon değerlerini sağlamak. Ayrıca benzer bir sorunu bir arkadaşım da yaşadı garantiden değiştirdi şu anda da saklıyor kat ı çünkü iptal etti. Çok da kaliteli olduğu söylenemez Rx8 lerdeki kat ın. Ancak o konvektör söküldüğünde 8-10 whp ekliyor alevler de işin ekstrası ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Egsoz modifikasyonundan sonra yazılım ile daha iyi verim alınabilir diye düşünüyorum, haklısınız wankel konusunda eksik bir bilgiye sahipmişim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. cidden faydalı oldu, rahatladım en azından. ayrıca ben cat iptal eden ara boru ile beraber alıyorum "CAT DELETE PİPE" var benim sette.  ve ekstra ateş mateşle uğraşmamayı düşünüyorum. gereğini araç kendisi yapacaktır. çakarlar için de ayrıca parlak strobe aldım. bakalım gelsinler güzel olacak inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

egzoz modifikasyonundan sonra yazılım ile daha iyi verim alınabilir diye düşünüyorum, haklısınız wankel konusunda eksik bir bilgiye sahipmişim.

Yazılım konusunda haklısın çok fark ettiriyor ancak Trde uygulama yapılmış Rx8 sayısı çok az. Ben de şu aralar onu araştırıyorum hangi ecu hangi yazılım katkısı ne olur diye bakalım bulursam bişiler paylaşırım ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. cidden faydalı oldu, rahatladım en azından. ayrıca ben cat iptal eden ara boru ile beraber alıyorum "CAT DELETE PİPE" var benim sette.  ve ekstra ateş mateşle uğraşmamayı düşünüyorum. gereğini araç kendisi yapacaktır. çakarlar için de ayrıca parlak strobe aldım. bakalım gelsinler güzel olacak inşallah :)

Evet ismi heryerde farklı testpipe , mid pipe , cat delete pipe ama hepsi aynı şey :) bu arada merak ediyorum agency power ın seti arıza lambası yakacak mı bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallahi arıza ışığı yapma olayı sensör ile ilgili ise cat delete pipe dedikleri zımbırtıda sensör yeri varmış. bi de araç marka model uyumlu yani universal bi şey olmadığı için yakmaz diyorum kendimce.

servis takar mı aceba ya bi de o kafaya takıldı benim????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sensör yeri olsada yakıyor ışık genelde. Çok problem değil araçta bir sıkıntı yaratmıyor. Black Halo Racing diye bir firmanın midpipe ı arıza lambası yakmıyor. Biz de onu örnek alan bir sistem yaptırdık aracıma. Aracın üzerindeki orjinal susturuculardan birini kullanarak ve 304 paslanmaz çelik boru kullanarak. Işık yakmamayı başardık. Kaliteli malzemeyle alakalı sanırsam. Umarım yakmaz ;) Servis yapar niye yapmasın siz istedikten sonra. Tabi fiyat nasıl olur onu bilemem :)

arız ışığı yanınca bi sıkıntı olmaz dediniz ama neden yanıyor ki ya? sizdeki yanmama sebebi orjinal bir boru faktörü mü aceba ?? arıza ışığı yana yana da gidilir mi ya, gözü takılır insanın hep :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...