arex

Araç Sağa Sola Sallanırken Arkadan Gelen Ses (89-94)

merhaba arkadaşlar bende 93 model 323 sedan var aracı 5-6 ay önce aldım benden önceki sahibi baya hor kullanmıştı araç traktör gibi her yerinden ses gelmeye başlamıştı biz bu aracın altından girip üstünden çıktık tamirci arkadaşımla 4 amörtisör değişti rot başları rot kolları z ler anlayacağınız alt takım yürüyen komple elden geçti şimdi eski halinden eser yok çok şükür sadece bir sesi hala çözemedik araçla tümseklerden geçtiğim zaman veya sağa sola dönüşlerde araç park halindeyken ilk hareket ettiğinde ve herzaman değil ama arada bir arka taraftan bir gıcırtı geliyor nasıl desem sanki paslı bir demiri bükmeye eğmeye çalışırsında gıcırr gıcırr eder ya öyle bir ses ve bu ses hızımız düşükken oluyo yani süratli iken hiç yapmıyo en fazlada tümseklerden geçerken mecburen yavaşlayıp tümseği geçiyoruz ya işte o geçiş sırasında araç sağa sola sallandığında gıcırtı yapıyor...

böyle birşeyle karşılaşan veya bana bir fikir verecek arkadaşımız varmı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arka viraj denge çubugunun lastiklerini kontrol etmenizi öneririm bendede buna benzer bir sorun vardı bende önden geliyordu ses viraj denge çubugunun lastiklerini değiştirdim ve ses kesildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

roadless_2 bizde ondan şüphelendik sözünü ettiğiniz lastikleri değiştirdik fakat malatyada mazda yedek parçalarını bulmak biraz sorun olduğu için orjinal lastiklerden bulamadık ve farklı lastiklerden yuvasına uyanlardan uydurup taktık acaba lastikler orjinal olmadığı için olabilirmi? nette biraz araçtırdım orjinalini satan siteler var sipariş edip uydurmaları değiştirsemmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hatta bizim bulduğumuz lastikler orjinalinden biraz daha genişti denge kolunun üzerindeki yuvaya oturtmak için demir doğramacılara götürüp pres ile zorla taktık yani yağlayıp preslediler yağlayıp preslediler zorlada olsa oturttular yerine :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O kadar işlem gerektirecek bir malzeme değildi ben çiftini 13liraya aldım sonuçta plastik malzeme kaliteli olması yeterli yani orj. diye çok fazla para verilecek bir malzeme deil bende bulamadım malzemeci 2-3 çeşit getirdi orj.nallerine baktık ve hangisi oluyorsa onu alıp taktık şimdilik allaha şükür benimkinde bir sorun yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki sizce helezon yayı ile alakalı bişey olabilirmi çünkü düşününce o ses için arka tarafta el atmadığımız bir tek yaylar kaldı. şimdi yaylardan değilse boşa masraf etmekte istemiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yayların başını lastik hortum geçirdiklerini görmüştüm araba esnedikce ses yaptıgı için geçiriyorlarmış oda sesi kesiyormuş kendim uygulamadım hiç öyle bir sorun olmadıgı için oda maliyetsiz bişey oldugu için onuda yaptırırsınız ihtimalleri dahada düşürmüş olursunuz.Eger ses kesilmezse işlem zarar verecek bir işlem deil zaten

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.