Jump to content

Mazda 3 Ayna Çerçevesi Kapağı Kırıldı - Nereden ve Ne Kadara Temin Edebilirim ?

Capybara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Dün sabah itibari ile aldığım arabamın, akşam eve dönüşte sevgili bir servis midibüsü söförü tarafından sol aynası hayırlandı.. Tabiki bütün sinirlerim alt üst oldu..

Malumunuz aracı yeni alışım sebebiyle maddi anlamda sıkışık bir vaziyetteyken bir de böyle bir masrafla karşı karşıya kalmak gerçekten çok üzdü beni. Neyse, olan oldu Allahtan aynadan sonra sol çamurluğa doğru ilerleyip daha büyük bir hasara sebep vermedi(zira daha kaskomu bile yaptırmadım).

Bu aynanın fiyatına dair bilginiz var mı? Orjinal ve uygun fiyatlı olarak nereden bulabilirim.

Ben İstanbul/Yukarı Dudullu tarafında yaşıyorum. O civarda bu aynayı temin edebileceğim bir yer var mı? 

Bir de aynanın yalnızca iç çerçevesinin ucu kırıldıve arkadaki renkli kapak çatladı. Yani mekanizmada ve aynanın kendisinde bir problem yok. Anlayacağınız aynanın yalnıza plastik kısmını tedarik etmem mümkün olur mu?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Herkese iyi günler, hoşçakalın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynanın sadece boyalı kısmını temin etmek mümkün... aracınızı beyaz demişsiniz ancak opak mı, sedefli mi belirtirseniz, gönderimi konusunda da yardımcı olabilirim... elimde her renk sağ veya sol mevcut...

sedefli veya opak beyaz orjinal boyalı olarak geliyor: 65+kdv=77TL>düz 70TL ediyor. adrese nakliye bizden... ;) yan sanayisi olsa bu kadar ucuz olmaz...

okan.goren@gorenotomotiv.com.tr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu boyalı kısım dışında (ki benim aracımın rengi sedefli beyaz), aynanın içinde durduğu çerçeveyi ayrıca temin etmemiz mümkün olur mu? Onu da ayrıca alabilirsem ihtiyacım karşılanmış olacak (çerçevenin yalnızca uç kısmında kırık bir kısım var). Dediğim gibi aynanın mekanizmasında bi problem yok.

Bir de size komple aynanın fiyatını sorabilir miyim? Servis olduğunuza göre orjinal fiyatının ne olduğuna dair bilgi verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir de eğer ben bunu yaptırmayıp bu şekilde kullansam ileride başka bir elektrik problemine felan sebep olur mu? Boyalı kapakta 1-2 santimlik 2 çatlak var. Aynanın içine su kaçması aynada mekanik veya elektrik problemi yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayna 4 şekilde satılıyor.

kapak

ayna camı

gövde

yada komple.

yani siyah çerçeve mekanizma ile beraber yekpare. kapak çatlaksa ya düzgünce yapıştırın yada değiştirin ki su falan girip motoru ve ısıtma tertibatını bozmasın. yani değişim veya tamirat şart...

çerçeve gövde ile beraber olduğu için birşey diyemiyorum.

sadece kapak için şase numarası gerekmiyor ancak sadece gövde veya komple için şase numaranızı almam gerekecek. lütfen müsait olduğunuzda verdiğim mail adresime şase numaranızı atınız ki sağlıklı fiyat bilgisi verebileyim.

edit: fena imla hataları,anlatım bozuklukları,ne ararsan... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Semavi,

70 TL zaten yalnızca kapak fiyatı, komple orjinal ayna olsaydı, çoktan vermiştim siparişi  :)

Sayın Okkko,

Belirttiğim model için komple far fiyatları farklılık mı gösteriyor? Araç Mazda 3 1.6 D Touring Hatchback

Şasi numarası hangi sebeple önemli bu gibi şeylerde? Yavaş yavaş öğrenelim bu işleri  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, konuya dair başka fikir verebilecek kimse var mı?

Yakın zamanda aynasını değiştirmiş olan kimse felan? Komple ayna taktırmaya kalksam serviste ne kadar vermem gerekir bu iş için?

Yalnızca boyalı kapağı değiştirmek istemeyişimin sebebi, çerçeve üzerinde bu kapağı tutan tırnakların bir kaçının da kırılmış olması. Yani, yeni bir boyalı kapak alıp biraz süratlendiğimde kapağın uçup gittiğini izlemek istemiyorum. Olmuşken sağlam olsun deyip çerçeve ve kapak birlikte değiştirmek istiyorum.

Servis seçeneğinden ayrı, ojinal çıkma parça bulabileceğim bir yer olursa oradan çerçeveyi alıp yeni bir kapakla işleri yoluna koyma yoluna da gidebilirim. Bu sebeple istanbulda çıkma mazda parçası satan bir yerler biliyorsanız, benimle paylaşır mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayın Semavi,

70 TL zaten yalnızca kapak fiyatı, komple orjinal ayna olsaydı, çoktan vermiştim siparişi  :)

Sayın Okkko,

Belirttiğim model için komple far fiyatları farklılık mı gösteriyor? Araç Mazda 3 1.6 D Touring Hatchback

Şasi numarası hangi sebeple önemli bu gibi şeylerde? Yavaş yavaş öğrenelim bu işleri  :)

şundan dolayı önemli;

dizel veya benzinli aracınız ne olursa olsun,

ayna çeşitlerini size anlatayım...

sağdan direksiyon, soldan direksiyon

elektrikli veya manuel

ısıtmalı veya ısıtmasız

elektrikli katlanır, manuel katlanır

RVM li, veya RVM siz

çift açılı, tek açılı

koyu, açık camlı

ledli sinyalli, standart

ve malum rengi

gibi seçenekleri alt alta çarpınca 300çeşit ayna çıkıyor. anca işi gücü olmayan birisini bulursak oturtup birkaç saatte aynanın fiyatını çıkatabilir...

elektronik parça kataloğunda böyle bir ayna listesi yok. şase numarasını girince ise sizin aracınıza ait olan parça direk çıkıyor. hata yapma ihtimali sıfır. tabi otomobil yedek parçası işinin sadece dikiz aynasından ibaret olmadığını da düşünürsek, şase numarası alınması her sipariş veya sorgulama için önem arzediyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sn. Okkko,

Gayet detaylı olmuş açıklamanız, çok teşekkürler. Bu bağlamda şasi numarasını en kısa zamanda size iletmeye çalışacağım. :)

Ancak an itibari ile diğer ihtiyaç duyulan bilgilere de cevap verebilirim.

Soldan direksiyon, elektrikli, ısıtmalı, manuel katlanır, RVM'siz, çift açılı, açık camlı, standart ve sedefli beyaz renginde. Bu bilgiler ışığında bana bir fiyat aralığı verebilirseniz sevinirim.

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Okko adlı üyemiz zaten yetkili servistir yani şase numarasını direk göndermeniz durumunda size hemen bir fiyat çıkartabilir, mail hesabı zaten açıkca belirtilmiş kendisine şasi numaranızı ulaştırın (ki mail atmak 1dk lık bir işlem) size ayrıntılı olarak fiyat versin. Yoksa bahsettiğiniz gibi soldan manuel sinyalli diye gidersek liste kabarık çıkar

gibi seçenekleri alt alta çarpınca 300çeşit ayna çıkıyor. anca işi gücü olmayan birisini bulursak oturtup birkaç saatte aynanın fiyatını çıkatabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 yıl sonra ...

2011 Mazda 3 Impressive aracımın sağ ayna kapağı kırıldı. Sadece kapağı temin etmem mümkün mü? Mümkünse nerden ve ne kadara bulabilirim yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, BoluBeyi :

2011 Mazda 3 Impressive aracımın sağ ayna kapağı kırıldı. Sadece kapağı temin etmem mümkün mü? Mümkünse nerden ve ne kadara bulabilirim yardımcı olur musunuz?

Forumdaki mevut konu başlığının altında birleştirilmiştir. Buradan devam edebiliriz.

Sorunuzun yanıtı olarak yukarıdaki yanıtlara göre sadece kapak temin edilebiliyor gözüküyor.

Okan'a (okkko) ya ulaşabilirsiniz..Yahutta size yakın Mazda Haldız servisinden temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...

Herkese mrb arkadaşlar 2011 model Mazda 3 sağ ayna dış kapağı kırıldı çıkma bulabilecegim yer varmı servisde sadece kapağa 150 TL diyorlar TSK ler kolay gelsin herkese

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Dnz.dsdmr :

Herkese mrb arkadaşlar 2011 model Mazda 3 sağ ayna dış kapağı kırıldı çıkma bulabilecegim yer varmı servisde sadece kapağa 150 TL diyorlar TSK ler kolay gelsin herkese

+90 535 822 9898   engin'e bi sor    ikitelli/veyseloto

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ayna kapaklarının bulunamaması çok büyük bir sıkıntı. Bulamazsanız tümden ayna alın, yedek parça olur geri kalanları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
10.01.2017 at 16:22, Mutlu Tekir :

Valla ayna kapaklarının bulunamaması çok büyük bir sıkıntı. Bulamazsanız tümden ayna alın, yedek parça olur geri kalanları.

Tüm ayna orijinal fiyatı 600 TL yan sanayi bile 300 TL :) kapagi bulana kadar şansı zorlamaya devam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün ben de ilk kazamı yaptım mazda 3'le, karne alma heyecanı ile okula doğru koşan çocuk, ben okulun önünden geçerken arabaya çarptı ve sağ dikiz aynasının kapağını ve altındaki siyah yeri kırdı. (çocukta bir sıkıntı yok, film filan çekildi bir şey çıkmadı).

bugün konya mazda servisi kaya otomotiv'di sanırım aradım fiyat sordum 101tl +kdv dediler, sadece kırmızı kapak için siyah zaten ayrı satılmıyormuş komple takımla geliyormuş. sivas'ta kasko şirketinin anlaşmalı olduğu tamirciyi aradım, aynanın resmini gönderdim, getirin biz yaparız mini onarım ile kasko bozulmadan hallederiz dediler. değiştirecek misiniz kapağı dedim, hayır gerek yok dedi. nasıl olacak merakla bekliyorum p.tesi götüreceğim aracı. sizce sağlam yapabilirler mi? yenisini taktırsam daha mı iyi olur? kararsız kaldım..

WhatsApp Image 2017-01-21 at 13.17.15.jpeg

Edit: Sinyal ışığı, ısıtıcı, ayar mekanizması, kapanması v.s çalışıyor bir sıkıntı yok..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu Mazdanın bu olayına gıcık oluyorum. Ya kardeşim ayna kapağı kırıldığında bir üstteki mi kırılıyor sanki, alttaki de kırılıyor. Alttakini de sat bari insafsızlar. 

Alt kapaktaki hasar çok ciddi mi? Üst kırmızıdaki plastik kaynakla halledilir. Hatta eliniz yatkınsa 2 oyun hamuru gibi çelik macunlar var, 2 hamuru birbirine karıştırıp onaracağınız yere yapıştırıyorsunuz aynı oyun hamuru gibi. 3 saatte katılaşıyor. Siz de O hasarlı kısmı biraz zımparalayıp sonra bu çelik macun ile birleştirip üstüne plastik astar ve kırmızı renkten boya atabilirsiniz. En kötü macun kısmını kendiniz yaparsınız, boya kısmını da 10-20 tl ye boyacıya yaptırırsınız. Böylece çok daha ucuza maledersiniz.

Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...