Jump to content

Göstergedeki Uyarı (Check tyre pressure) (2011)

Srkn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün sabah böyle bir uyarı (check tyre pressure) göründü ekranda göstergedede tpms ışığı yanıyor.Lastik havalarını kontrol etmeye gittim hepsi tamam eksik yok nedendir bu uyarı acaba başına gelen oldumu hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yarın sönmezse titizce bir daha ayarlayın lastik havalarını...

olmadı, servise... ama hava basıncındandır kesin...

Sağolasın okan kardeşim cevabın için,dün gece mahalledeki caddenin asfaltını boydan boya enlemesine kazmışlar.Nasıl birşey olduğunu tarif edeyim hani mahallelerde hız yapılmasın diye ara ara tümsekler vardır o tümseklerin dışa doğru şişik değilde içi doğru olduğunu düşün son anda fark ettim biraz sert girdi lastikler benim aklıma basınç sensörleri geliyor onlar arıza yapmış olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farklı bir yerde deneyebilirsin Serkan. Belki hava bastığın yer tam ayarlı olmayabilir. Aklıma gelen bu.

Dediğin de bir ihtimal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın okan kardeşim cevabın için,dün gece mahalledeki caddenin asfaltını boydan boya enlemesine kazmışlar.Nasıl birşey olduğunu tarif edeyim hani mahallelerde hız yapılmasın diye ara ara tümsekler vardır o tümseklerin dışa doğru şişik değilde içi doğru olduğunu düşün son anda fark ettim biraz sert girdi lastikler benim aklıma basınç sensörleri geliyor onlar arıza yapmış olabilirmi?

hatırladığım kadarıyla sensörde bozukluk olduğunda sarı ikaz lambası yanıp sönüyor olması lazım. havalar soğuyor, sıcakta basılan lastiklerin havası da soğukta düşüyor... (bkz: PV=nRT)  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Havalar soğuduğu için oluyor. Hatta sabahları olup bazen öğleden sonra kendiliğinden düzeliyor. İlk benzincide biraz hava basıp yola devam ettiğinizde uyarı sönecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

bugün benim de başıma geldi, bu olay. malum havalar karlı iki gündür arabayı kullanmadım, sabah yola çıktıktan 5 dakika sonra uyarıyı verdi, lastikçiye gidip havaları kontrol ettirdim, adam sorun yok dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal hava sıcaklığında 32 psi hava basılan lastikler, 0 derece'ye yakın soğuk havalarda uyarı verebiliyor. Özellikle soğuk memleketlerde ve soğuk dönemlerde, 32 yerine 34 psi basılması hem araç için daha iyi olur hem de uyarı almazsınız. Fakat halen ışık yanıyorsa o zaman servise...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer araçta kar lastiği varsa ondanda olabilir hava soğuyunca basınç düşer kar lastğiğide biliyosunuz hamuru yumuşaktır normalden 2 pS fazla hava basılıyor bildiğim kadarıyla kar lastiklerine o yüzden hava eksik kalıyordur , bilginize sunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer araçta kar lastiği varsa ondanda olabilir

aracımda kar lastiği yok, yarın hallederim umarım, sonuçları paylaşırım, iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...