NoooFearrrr

Karbüratöre Takılan Performans ve de Ekonomi Parçası

Bu konuda 22 ileti var

arkadaşlar bir kaç ay önce bir tanıdık  hyundai arabasının karbüratörüne bir mekanik parça taktıgını vede performansını bir vites artırıp ekonomikleştirdiğini söledi aynen o sırada bulunduğum ilçede bir tamirci arkadaşın doğan slx inede taktılar vede usta arkadaş çok iyi geldiğini söledi bende aynen 80 tl ye sipariş ettim performans olarak biraz iyileşti gibi tabii bu durum psikolojikte olabilir ama yakıt şehir dışı aynı kalsı şehir içi acayip derecede arttı. :nea:parçanın fotolarınıda bırakıyorum acaba yorumunuz ne olacak.? ???

Edit : Başlık imla

Başlıklarda kelimelerin ilk harfleri büyük olur, ben düzeltmekten sıkıldım artık senin konularını, buna riayet etmezsen yeni konu açman engellenir.

post-5789-141695285653_thumb.jpg

post-5789-141695285656_thumb.jpg

post-5789-14169528566_thumb.jpg

post-5789-141695285664_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bişeyi eklemeyi unuttum parçayı dün itibariyle aracımdan çıkarttım.yani memnun kalmadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunu icat eden usta adana da şimşekler karbüratör dü galiba.... karbüratör temizliği yaptırmaya gittiğimde bu parça vardı ellerinde... trt 1 de gelmişti haber yapmıştı... 35 tlye 1.5 yıl önce taktırmıştım... adana sinop arası sakin kullanımda 12 km gidiyordu kilometrede taktırdıktan sonra tam hatırlayamıyorum ama 12,3 veya 12,5 km lt de ölçmüştüm yakıtı... söylediğin gibi bir miktar araba iyi gaz yiyor gibiydi... işin aslı aletin üzerindeki vida gibi çıkıntılar havanın daha fazla ayrışmasını sağlıyormuş o zaman öyle demişlerdi... karbüratörün altına manifoltun(galiba ismi buydu) içine yerleştiriyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

haklısınız galiba o dediğiniz yerdan almış tı bana arkadaşım aynen dediğiniz bölüme manifoldun içine takılıyor  ama  ben parçayı çıkardım şehir içi çok artırdı tüketimi zaten gerekte yok bence. çogunlukla şehir içi kullanıyorum zaten . bu arada baş harflari küçük yazmaktan dolayı  bir uyarı almışım uyarıyı hangi yönetici arkadaşın yazdığını bilmediğim için savunmamı buraya yazayım ben baş haflari küçük yazmanın yasak olduğunu şimdi öğrendim bilseydim dikkat ederdim bundan sonra umarım bir sorun olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunu yapan kör oldu  :tey:

Niye ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bişeyi eklemeyi unuttum parçayı dün itibariyle aracımdan çıkarttım.yani memnun kalmadım.

Atmasaydın bari Gürhan, bununla güzel ayran yapılır :)

Contası üste gelecek şekilde bir kaba yerleştir bunu, biraz yoğurt biraz su biraz tuz , çalkala...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunu yapan kör oldu  :tey:

kardeş acaba siz kör oldu derken bu parçayı bulan kişiyimi kasteddiniz yoksa benim baş harfleri büyük yazmama latifemi yaptınız tam bu ibarenin muhatabını anlayamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeş acaba siz kör oldu derken bu parçayı bulan kişiyimi kasteddiniz yoksa benim baş harfleri büyük yazmama latifemi yaptınız tam bu ibarenin muhatabını anlayamadım.

Tamamen espri dostum... GORA filminden bir replik, halıcı Arif'in satmaya çalıştığı halıyı anlatırken "bunu dokuyan kör oldu" şeklinde kurmuş olduğu cümleden ibaret...

:tey:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Atmasaydın bari Gürhan, bununla güzel ayran yapılır :)

Contası üste gelecek şekilde bir kaba yerleştir bunu, biraz yoğurt biraz su biraz tuz , çalkala...

evde duruyor atmadım ,istenirse satılıktır  8:)8) belki başka arabalar iyi gelir  ;D:P ilgilenen olursa özelden ulaşsın fiyatı 80 tl dir.  :2funny:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamen espri dostum... GORA filminden bir replik, halıcı Arif'in satmaya çalıştığı halıyı anlatırken "bunu dokuyan kör oldu" şeklinde kurmuş olduğu cümleden ibaret...

:tey:

kaçırmışım espriyi. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gora'yı izlemediğim için o repliğide bilmiyordum. Bende espriyi başka türlü algıladım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynen , ben hiç anlamamışım zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kaçırmışım espriyi. :)

yok abi sana niye diyeyim bu aleti yapana dedim  >:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ayran yapilir he :) :)

Buda superdi

Hazır milli içkimiz olmuşken ayran iyi gider...

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sek youğurt alsam? suyla pek sevmem de  ;D Arkadaşlar bu gaz girişine yeni bir şey takıyorlar mıknatıs bunun hakkında detaylı bilginiz var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sek youğurt alsam? suyla pek sevmem de  ;D Arkadaşlar bu gaz girişine yeni bir şey takıyorlar mıknatıs bunun hakkında detaylı bilginiz var mı?

Detaylı bilgim yok ama, yüzeysel olarak tavsiye etmiyorum... Biraz pazarlama taktiği, biraz da psikolojik etki hepsi bu bence...

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.