ody167

Kalorifer Üfleme Motoru Kaç V ?

merhabalar arkadaslar

havalar soguyana kadar kaloriferimin çalışmaması sorun değildi fakat artık en büyük sorunum.

siteden arif arkadaşımızla irtibata geçtim biraz daha motoru kurcalayıp beceremezsem de ondan çıkmasını temin edicem.

bu konularda huyumdur bir şey değişcekse eskisini tamamen çalışmaz hale getiririm :)

şimdi sarımlarını rezistansını vs kontrol edicem fakat 12v olup olmadığı konusunda (kataloğunu bulamadım ) kararsızım.

eğer deneyip de becerirsem sonuçları resimli paylaşmayı düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar kalorifer üfleme motoru 12 v .... öncelikle söylemek isterim ki , boşuna uğraştım ama olmadı motorun tamirat işini halledemedim kısacası

bu da bana göre ufak bir şehirde bulunmamdan ve ustadan çok ustacıkların türemesinden kaynaklanıyor.

kalorifer üfleme motoru bildiğiniz gibi dc motor ve 12 v ile çalışıyor

önce wd 40 ile paslarını çözdüm baktım kar etmiyor .

elektrik devresini avometreyle kontrol ettim kontrol devresinde de bir sıkıntı yok.

götürdüm bobinajcıya bak şuna diye 3 saat sonra aradı motor yanmış diye.

Valla açıkcası ben bunu pek anlamadım ,kaba tabiriyle motor dediğin altı üstü mıknatıslar ve ortasında sarımlar bulunan bir bobin bulunan manyetik alan vasıtasıyla dönen bir makine.Yanmış ne demek , ben şahsen dc bir motorun onarılamayacağına inanmıyorum.Bence siz sanayisi büyük bir şehirdeyseniz ve benzer sorunu yaşarsanız .

Önce tamir yoluna gidin ki bence tamiri son derece mümkün.

Montajcı ustalara para vermeyin :=)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.