Jump to content

Honda mı Mazda mı?

FUDİ20

Tavsiye Edilen Mesajlar

slm arkadaşlaradım mahmut reklam ve promosyon işleriyle uğraşıyorum uzun zamandır mazda 3 impressive bakıyordum ama şu gelen son zamlardan dolayı bakamaz oldum bugün 2012 honda civic buldum 2012 model 2 bin km de 41 bin lira muhtemelen alcağım ama aklım mazda da kalacak yorumlarda mazda 105 beygir honda 125 beygir daha seri olduğunu yazmış arkadaşlar sizce iyimi yapıyorum

Düzeltme: İmla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Beygir gücü elbette önemli ancak vites oranları da önemli, Mazda-Civic arasında performans olarak bence hiçbir fark yoktur. Civic de iyi, yakıt olarak Mazda dan en az 1 lt. fazla yakar, belirleyici özellik olarak donanıma bakacaksınız. Ben olsam tabiki Mazda alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hondanın yüzüne bile bakmam..aradaki 20 beygir farkedilmiyor bile ayrıca Mazda çok sağlam ve sıkıntısız bir araç 3-5 yıl sonra hondanın 90 yerinden 180 ses geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda, Honda'dan daha performanslı ve daha az yakıyor, şürüşü daha keyifli, zaten Mazda'nın araç üretirken temel amacı sürmesi keyifli araçlar üretmek, kullanır kullanmaz aradaki farkı anlarsınız, her iki aracı da test edin derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben honda elegance sahibiydim. sonra da mazda 3 aldım. yani ikisini de gayet net biliyorum. kesinlikle ve kesinlikle mazda. yol tutuşu yeter... sadece bu özelliği bile açık ara önde honda'dan. gerçekten artıları honda'dan fazla... mazda forumunda honda cevabı çıkmaz ama gerçekten çıkması da beklenmemeli, çünkü fark cidden var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski bir honda kullanıcısı ve daha 20 günlük Mazda 3 kullanıcısıyım.  Honda güzel hoş sorunsuz benzinli otomobiller arasında az yakan bir otomobil fakat güvenlik konfor iç kabin ses yalıtımı işçilik yönleri açısından çok zaafları olan bir otomobil. Honda dan sonra mazdaya bindiğiniz zaman bariz farkı anlıyorsunuz. Mazdanın yol tutuşu verdiği güven duygusu bambaşka. Honda da bana göre binilecek tek otomobil Accord oda malesef üst segment ve motor seçeneği yok. Jazz City ve Civic güven veren otomobiller değiller. Civic serisinden Euroncap ta üstün başarı gösteren modeli HB modelidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest metin_4154

Çok fazla araba değiştiren biri olarak şunu söyliyim Honda,Opel,Renult falan yalan...Abimin ısrarı sonucu aldım Mazda ilk başta benimseyemedim ama şu anda başka arabaya zor binerim gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende kesinlikle Mazda derim...

Benim kuzuyu kullanan Civic ve Corolla sürücüleri Mazda´yı daha iyi buldular...

Lakin bizim ülkemizdeki malum 2. el durumunu düşünürseniz, Honda´yı Mazda´ya göre daha rahat elden çıkarabilirsiniz. Araçta önce konfor dediğim için bende diğer Mazda kullanıcıları gibi Mazda´yı seçtim.

Sonuç olarak size tavsiyem MAZDA

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sahibinden com. da 377 adet mazda 3 vardı. tek tek baktım hepsine. 2 siyle pazarlığa tutuştuk anlaşamadık. Ama çoğuda üç kağıt yapıyor. İlanda yazan başka arabanın geçmişi başka. 2. elde temiz araba çok zor :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el de Mazda'nın nesi varmış ? :D Arıyorum bulamıyorum :D

bişeyi yok işte abi :)

şimdi sen Mazda 3 ile Honda Civic´i yan yana koy. benim yurdumun güzel her biri otomobil dehası 2. el insanı Mazdaya sanki başka bir dünyadan gelmiş gibi bakar. Öyle değil mi abi :)

6,5 aydır Mazda kullanıcısıyım, Mazda 3´üm benim ilk arabam. Allah ömür verdiği sürece şartlar değişmedikçe ben bu arabaya uzun yıllar binerim. Her bulunduğum ortamda da şunu söylüyorum, araba değiştirmeyi düşünürsem Mazda´dan sonra binebileceğim 2 marka var: Audi, Mercedes.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selam arkadaşlar bende uzun zamandır karar veremiyorum mazda mı hondamı fakat mazda ağır basıyor özellikleri görüntüsü ve kalitesi açısından tek sorun 2. el satışı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar kasımda yeni modeller gelecek fiyatlar düşer dedi bayi arkadaş ama ters köşeye yattık impressive 52 olmuş sanırım 2 el alacağım şu an 2012 honda civic premium var 2 bin km 40 bin tl y bırakıyor arkadaş fakat mazdanın özellikleri yanında çok boş kesin karar verdim 2.el. ne olursa olsun mazda 3 impressive gri veya  beyaz bakacağım artık 2 .elde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar kasımda yeni modeller gelecek fiyatlar düşer dedi bayi arkadaş ama ters köşeye yattık impressive 52 olmuş sanırım 2 el alacağım şu an 2012 honda civic premium var 2 bin km 40 bin tl y bırakıyor arkadaş fakat mazdanın özellikleri yanında çok boş kesin karar verdim 2.el. ne olursa olsun mazda 3 impressive gri veya  beyaz bakacağım artık 2 .elde

doğru karar vermiş olduğunuzu alıp kullandığınızda anlayacaksınız. hele bir de uzun yolda daha da birr memnun olacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Honda fabrikasına eğitim için gitmiştim bundan 2 sene önce ve şok olmuştum. Kesinlikle Mazda derim. Yazılacak çok şey var aslında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...