Umut ERUL

Lpg li RX 8...

Herkese merhabalar öncelikle biraz araştırdım. rx 8 e lpg montajı mümkünmüş videoda zaten görülüyor. adamın açıklamasına göre 8 silindirli bir kit kullanmış. Bu dönüşümü türkiyede yapabilen bir servis varmıdır? yada denemeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim iyi forumlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sonuçta wankel de atmosferik bir motor ve gayet takılabilir fakat Türkiye'de takan varsa bile taktırma derim. daha pistonlu motorlara doğru düzgün takamıyorlar maalsef :kafa:

pistonlu motorda LPG nin en büyük handikapı backfire ve yüksek yanma sıcaklığıdır. ateş geri tepince manifoldu patlatır ve önüne ne gelirse patlatır.(manifold borusu, filtre tası, hava akışmetresi vs vs.) Wankel de backfire motorun yapısından dolayı imkansızdır. aslında modifiye bir soğutma sistemi ile rx8 LPG ye pistonlu motorlardan daha uyumlu bile olabilir teorik olarak. ama dediğim gibi pratiğe Türkiye de dökmenin macera aramanın alemi yok :)

iyi forumlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aşağıdaki linkde aracına LPG uygulaması yapan yabancı bi arkadaşın videosu var...35bin mil yapmış sorunsuz..1 tl yerine 0.50 krş yakan bi rx8 kulağa çok hoş geliyo  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

9000 devir, izlerken bile heyecanlandırıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sorun çıkatmaması normal çünkü RX8 de vankel motor var vede zarar verebileceği bir aksam yok, performansta sorun olmuyosa kullanılabilir niye olmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bana göre lpg li bir RX8 kusursuz,eksiksiz,tam anlamıyla rezillik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi selamlar evet benim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.