tuğrul gündoğan

Mazda3 Konsol
Mazda3 Ön Konsolda Çatlama

Bu konuda 64 ileti var

Arkadaşlar benim aracın ön konsolda klima algılama aletinin orda galiba yazın sıcaktan dolayı biraz çatlama olmuş. Bunu nasıl halledebilirim, parçaya baktım konsoldan ayrı değşir diye düşünüyom bir fikri olan varmı? Parça değişirse maliyeti nedir yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oranın çatlaması hiç mantıklı gelmedi bana net bir resim koyarsanız yorum yapılır. O parça ayrı değişiyor. Birde o kısma sert bir şekilde diziniz gelmiş olabilir.

Arkadaşın kasdettiği diz değecek bir yer değil oğuzhan.Ön can ile göğüslüğün birleştiği noktada tam ortada bir nokta.

Arkadaşlar benim aracın ön konsolda klima algılama aletinin orda galiba yazın sıcaktan dolayı biraz çatlama olmuş. Bunu nasıl halledebilirim, parçaya baktım konsoldan ayrı değşir diye düşünüyom bir fikri olan varmı? Parça değişirse maliyeti nedir yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Aynı problem bende de var bir çözüm bulursan banada haber verirsen sevinirim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güneşte kalanların kronik sorunu... hafif yandan çatlar birde. tam orta olsa problem görünmeyecek... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yalnız o parça ayrı konsol komple tek parça değilki değişmemesi mantıksız. gördükçe canım sıkılıyo

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güneşte kalanların kronik sorunu... hafif yandan çatlar birde. tam orta olsa problem görünmeyecek... :D

Valla Okan bence o kadar basit değil açıklaması...Çünkü benim araç hiç korumasız bir şekilde güneşte kalmadı bende.Ben 2.sahibiyim , benden önceki sahibide Başsavcı idi ve çok iyi bakmakla birlikte kapalı garajda dururdu araç hep...

Yani bence bizim problemin kaynağı güneş değil!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

temeli sıcak soğuk ve pres enjeksiyon plastik kalıplama hatası... sıcak soğuk tabiki savunma değil, sadece olayın daha hızlı ortaya çıkmasına sebep oluyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynısı benim aracımda da var, torpido nun tam ortsında cam tarafında ama cok belirgin deyil,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kronik bir çatlak diyebilirim daha önce sahip olduğum iki mazda 3 ümde ve arkadaşımın mazda 3 ünde de vardı bu çatlak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun eski mazda 3 de vardı servise gösterdim komple değişicek dediler fiyat 3000 tl :) Sanayide kime göstersem bir şey yapamadılar o şekilde satmıştım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çatlak konsollu arabaya şahsen hiç rastlamadım ve çevremde de duymadım. Tek hatırladığım Mersin'de, güneşten sadece Murat 124'lerin konsolunun çatladığıdır. Umarım bundan sonra da rastlamam, kimsenin de başına gelmesini istemem... Fakat bahsi geçen araçların model yılına baktığımda sorun olağandışı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gliserin ve deri koruyucu spreylerle çatlamaların önüne geçilebildiğini duymuştum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tam tersi eminim bu tür kimyasallar yüzünden çatlamıştır o araçların konsolları ayrıca , bu konudaki düşündem şu kesinlikle aracın içinde hiçbir yerine kimyasal sürülmemeli, hep tahrip ediyor tuşların üstündeki yazıları siliyor gereksiz olduğu kanaatindeyim, arabamın içine hafif ıslak havlu dışında kesinlikle başka bişey sürmem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parlatıcı değil de besleyici süt diye tabir edilenlerden kullanıyorum. Şimdilik bir sorun yok bende. Konsolun parlamasını zaten hiç sevmem. Mat dursun daha iyi bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çatlamaması için biraz vazelinle konsolu silmek iyi diye duymuştum bende. Hem parlak güzel bir görünüm veriyor. Ayrıca vazelin ağır bir kimyasal değil sonuçta vucüdumuza da sürüyoruz :) zarar vereceğini sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vazelin uygundur. diğer kimyasalları önermiyorum. mümkünse güneşte bırakmayın ve nemli bez ile silin yeter...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben vazelini deri döşemelerde de uyguluyorum ara sıra. Deriyi besliyor. Demekki bundan sonra konsola da süreceğiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deriyi yumuşatan doğal ürünler (vazelin, krem) herhalde zarar yerine uzun vadede çatlamayı önler diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar arabayı önden yada arkadan hiç bir yere çarpmadım, arabanın ön cam altından başlayan ve klima havasının cama geldiği boşluğun sağ- sol tarafında ön cama dik konumda çatlak  oluştu( sağda daha belirgin), beyaz bir çizgi halinde cam önündeki olası sensör yerleştirme butonunda da keza çatlak var. Cam ile plastik yüzey arasındaki sünger yerinde duruyor., kontrol ettim. Mazda dan böylesine bir kalitesizlik-ucuzluk beklemezdim, olaya dair tek teorim çok ani değişen sıcaktan soğuğa veya tersi bir durum. Böyle dahi olsa bu tür bir olayın Mazdada oluşması bana gayet şaşırtıcı geldi. Daha önce başına böyle bir şey gelen oldumu acaba? Sanırım ön göğsü sökmem gerekecek o parçayı değişmek için, tabi parçayı da bulabilirsek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sabah çekip ekleyeyim resmi, haklısın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.