Jump to content

Lantis Ön Kapı Camları

gurbet222
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selamlar. Arkadaslar benim arabam mazda 323 f lantis. On kapi camlari sallaniyor ve bu durum sinir bozucu. Tavsiyesi veya tecrubesi olan arkadaslarin bilgilerinden faydalanmak isterim. Bu sorunu nasil gideririm? Tesekkur ederim. Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üzerinde yansanayi cam varsa yapabilir belki bi kontrol edin camlar orjinal mazdanın mı yada bağlantı ayakları boşluk yaptırabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

konu çok eski ama ben hortlatayım dedim :)

ben geçen yıl kışa girerken bütün kapı camlarını söktüm tinerle güzelce temizledim eski gres yağı kalıntılarını, cam kaldırma motorunu felan baya bir temizlik yaptım

camın yürüdüğü iki adet kızak var ve bu kızak içinde plastık parça var cama takılı olan camın sallanması önleyen benimkinde bir tanesi yoktu kapı ıçına baktım ama bulamadm bende daysın ile aynı kalıbı vererek bir tane yaptım biliyorsunuz daysın donduğunda kauççuktan bir farkı yok :)

bir eksiklik daha vardı ön camlarda kapı dış çıtasında takılıı olan tüylı küçük bir parça fırça gibi birşey oda camın sallanmasını önleyen bir parça en azında yumuşak sallantı yaptırııyor tüm aramalarıma rağmen bu küçük fırça gibi olan şeyi bulamadım bemde bu amerikan fermuar dediğimiz  diyar adı cırt olan onun tüylü olan kısmını çit taraflı bant ile o kısma yapıştırdık 10 numara oldu :)

tabiki birde camın iç kısımında olan vidalarınıda sıkıştırdım şimdi 4 camımda mükemmel oldu bu tür sorunu olan arkadaşlara tavsiye ederim tabiki emek ve sabır gerekiyor arabanın bir tek motor kısımın dan kokuyorum yoksa motoruda söküp temizlicem he he he.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın oğuzhan

yaptığım işleri genelde belgelerim ve fotoğraflarım var ama boyutları 2-3 mb kadar onları 150 kb seviyelerine indireyim yayınlıyacam söz izlemeye devem et.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

kapı içi kızaklardan yapar. baktırın...

Okkko mazda lantis ön cam fiyatını biliyormusun? Orjinal olacak,Ayrıca benim ön camda ufak bir çatlak var ortada rahatsız etmeyecek şekilde ama değiştirmeyi düşünüyorum,aynı randımanı alırmıyım,mesela 170km hızda yol daralır'mı?

Yanlızca okkko değil bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda'nın orijinal camının olacağını sanmıyorum, anlaşmalı bir fabrikadan temin ediliyordur, üzerine fiyatını koyup satıyordur...

Çoğu parçada olduğu gibi.

Yetkili servistekiler de bunun tarzında camlardır bence.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki sürüşü etkilermi sizce,şayet etkilerse hiç dokunmayı düşünmem lakin çok rahatsız etmiyor..

Bu camı takacak kişelerin ustalığı ile doğrudan alakalı... İyi bir işçilikle takılan cam ve fitilleri rüzgar sesini almaz...

Buna dikkat ederseniz, sorun yaşayacağını sanmam...

Ama; ben olsaydım, şu haliyle kullanmaya devam ederdim, uzun yola çıkmıyorsanız tabi.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada benim söylemeye çalıştığım sizin algıladığınız cam sesi değil,sürüş esnasında 160 km hızı aştığınızda yolun daralıp daralmayacağı..

Biliyorsunuz orjinal camlarda yol görüşü 140km hızda giderken sanki 90 km hızda gidiyorsunuz hissi verir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burada benim söylemeye çalıştığım sizin algıladığınız cam sesi değil,sürüş esnasında 160 km hızı aştığınızda yolun daralıp daralmayacağı..

Biliyorsunuz orjinal camlarda yol görüşü 140km hızda giderken sanki 90 km hızda gidiyorsunuz hissi verir..

Böyle bir durum varsa zaten bütün üretim standartları her camda böyle olması gerekmiyor mu?

Yoksa her cam firması başka türlü üretim yapabiliyor mu?

İlginç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...