okkko

Mazda2 2.3 Turbo: Kim İstemez?

Bu konuda 21 ileti var

78567985.jpg

Mazda gururla sunar...

SEMA'da Mazda2 2.3 Turbo tanıtıldı...

Bu motor, 1tonluk Mazda2'yi nereye götürür bilinmez ama ben bundan bir tane istiyorum...

"Mazda’nın 2011 SEMA Show standı bu yıl daha hareketli geçiyor. İki MX-5 konseptinden sonra Japon otomobil üreticisi Las Vegas’ta en ateşli Mazda 2 çalışması olan Mazda2 Turbo modelini resmi olarak tanıttı.

Kuşkusuz, Mazda2 Turbo, konsept modeli MAZDASPEED3 modeline de can veren MZR 2.3-litre Direkt Enjeksiyon Ateşleme Sistemi (DISI) turbo motor ile toplam 263 HP güç üretebiliyor. Mazda tarafından resmi açıklama yapılmadı fakat MAZDASPEED3’den daha hafif olması nedenine paralel olarak daha hızlı olduğunu düşünüyoruz.

Bununla birlikte, Mazda mühendisleri yol tutuşu geliştirmek adına, HR coil over süspansiyon kiti, Corksport sway bar, 13-inç ebatlarında özelleştirilmiş Brembo ön frenler aynı zamanda havalandırmalı ve rotorlar oluklu olarak seçilmiş. Diğer taraftan, Yokohama ADVAN Neova 215/40R17 performans lastiklerini, parlak siyah 17 inç OZ Racing jantlar taşıyor." “Turkeycarblog”

turkeycarblog

egmcartech

ajanspress

autoevolution

post-1225-141695286021_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

offff o ne ya çok feci birşey bu eğer üretilmeye başlanırsa buna hiçbir B segmenti kafa tutamaz :) hatta çoğu C, yeni otoban faresi bu olur galiba benim içimden 4 çeker olması geçiyo ama MPS3 e bile koyulmayan AWD buna da konulmaz gibime geliyo...teşekkürler okan abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İyi herşey güzel has hoş da ..bu direksiyonun göbeğini bir türlü beğenemedim ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunlar özel makineler seri üretilmez. :D Üretilse de bize gelmez :D Kim Mazda2 ye 100-150 bin verir :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda yavaş yavaş kafayı güzel şeylere çalıştırmaya başladı..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi hiç belli olmaz 323 GT-R geldikten sonra bundan da bi iki tane gelir :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.3 motor aranıyor.Swaplayım bari. super olmus

:D Kanat takmayı unutma :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araç güzel bir araç zaten zarif vede çekici bu kadar güçlü bir motorla kendi sınıfında hiçbir arabaya geçilmez ama motor dizel.  ben şöle söliyim bence türkiyede satılması o kadarda önemli değil sonuçta bir yenilik vede atılım olarak değerlendiriyorum haberlere konu olması bile reklam olarak değerlendiririsek bence çok olumlu bir gelişme. mazda ya başarılar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda gururla sunar...

SEMA'da Mazda2 2.3 Turbo tanıtıldı...

Bu motor, 1tonluk Mazda2'yi nereye götürür bilinmez ama ben bundan bir tane istiyorum...

büyük ihtimalle sürücüsünü karacaahmete götürür :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araç güzel bir araç zaten zarif vede çekici bu kadar güçlü bir motorla kendi sınıfında hiçbir arabaya geçilmez ama motor dizel.

Motorun dizel olduğunu nereden çıkarttın Gürhan?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

DISI direk enjensiyonlu benzinli...

Direct Injection Spark Ignition mı yani:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mps'ye aşık olmuştum bu beni benden alır artık :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ooo, teşekkür ederim, konumu ana sayfaya taşımışsınız... şımartıyorsunuz beni...

ama araç da ana sayfaya konulmayacak gibi değil... ;)

Şimdi MPS3'ün motoru benim hergün kullandığım mazda2'ye konursa nasıl bir kullanım olur? ben spor arabayım diyenler 100kmph ye çıkana kadar 100den 200kmph ye çıkar bu araç...

teknik verileri varmı bu aracın bir yerlerde? merak ettim şimdi...

Edit:imla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.