Jump to content

Mazda 323hb Farları Açılan Model Hakkında

clubberfree

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar almayı düşündüğüm model mazda 3 23 hb 1991 model hani şu farları havaya doğru kalkanlar henüz 2-3 ay daha bu araç için para birikitirecem aşağı yukarı piyasası 7ile 8500 tl arası değişiyor benim öğrenmek istediğim mesela ben bu model bir arabayı aldığım zaman servisle ne sıklıkda haşır neşir olurum örneğin her hafta mı servise giderim yoksa her ay mı servislik olurum yoksa hiç korkma çok zor arızamı çıkartır dersiniz

bu forumda biraz araştırdım parçaları çok ucuz değilmiş ama çokda pahalı değilmiş kolay kolay bozulmazmış ama tutupta her ay 2 kere servislik olurum diyede çok korkuyorum ama birde şlu var babamda mazda 6 26 93 model mazda var o hala ilk günkü gibi tek marşda çalışır hiç masraf çıkarmaz ama babamda arabasına kız gibi bakar hep bakımları sürekli yapılır benim alcağım mazda ne kadar servislik olur tek merak ettiğim bu

birde biyerde okumuştum gene böle araştırma yaparken benim aradığım bu araçlardan birinde yağmur yağarken içine su sızıyormuş hatta halı rutubet yapmış çok kötü rutubet kokusu oluşmuş aracın içinde genelde böyle yağmur yağınca su sızdırma gibi bi arıza oluşurmu bu 91 model araçlarda değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş arabanın orjinalini vede temizini alırsan sanayi veya servisle işin olmaz. ama alırken biraz parana kıyıp temiz vede km si az bir araç bul. çünkü bu arabaların çok değişken fiyatları vede kriterleri  vardır. genede almanı öneririm. benim arabamla nerede durayım muhakkak sorarlar alıcısı oldukalrını sölerler tabii ben satmam. imzamda fotoları var bak istersen böle bir temiz araç bulursan hiç laçırma geçenlerde sitede birisi 80.000 de bir 323 satıyodu bir arattır satıcı çok temiz orjinal diyodu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla işde parayı bir araya getireyim sonra bakıcam temizine gerçi ilk arabam olcak nasıl anlarım temiz olup olmadığını bende bilmiyorum ama babamın servise götürüp orda kontrol ettiririz herhalde bu arada no fear izandaki fotoları açamıyorum sanırım 50 mesajın üstüne çıkmadığımdan forumun o kısmı bana kapalı

ben zaten ikinci eline yani satmaya pek önem vermiyorum alıp en az 3-4 sene kullanmak istiyorum aracı satarkende zararınada satsam problem olmaz ama işde zırt pırt servise giit gel ondan çekiniyorum

kaporta kendi kendine çürümeye başlar ondan çekiniyorum yağmur yağar arabanın içine sızar bu tarz şeyler en büyük çekindiklerim illaki bu forumda bu arabayı kullanmış dostlar vardır kötü huylarını bilirler bu aracın artları ve eksilerini paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş bu arabalar çok değişik opsiyonlarla satılmıştır türkiyede klimalı olanları da var sunrooflularıda enjeksiyonlu motorlu olanlarıda yani iyi araştırman gerek alacagın modelin hangisi oldugunu ne özelliklerinin ne olduğunu falan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@NoooFear dostum ben şunu anlayamadım bu araçlar hangi senelerde çıktı piyasaya ben sadece 1991 yılının araçları diye biliyordum ama ilanlarda 92 modelde var 93 modelde var 94 modelide var bugün ilk defa 95 modelinide gördüm acaba 91 modellerinde klima yokda 92den sonraki modellerdemi klima var tam çözemedim olayı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş bu arabalar bildiğim kadarıyla 89-94 üretimi ama distiribütör sedanlarını 97 ye kadar satmaya devam etti yani 97 model sedanlar bile var. bu opsiyon farkları modelle alakalı değil türkiyede satılan modellerdede farklar var yurt dışında satılanlardada. ama genelinde 4 cam otomatik ,hidrolik direksiyon, elektrikli aynalar standarttır. fakat bazı modelerde elektrikli sunroof a varana kadar çok değişik opsiyonlar var yani ben 1990 model mazda hb biliyorum forumdan mustafa abinin 1.8 enjeksiyonlu motor. elk sunroof klimada var galiba yani full bir araba ama benim arabam 1991 karbüratörlü 1.6 motor klimasız normal bir araç yani model önemli değil bu konuda forumda arama yap bak konu çok var bilgilenirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam kardeş bilgiler için saolasın bi forumu araştırayım gene zaten bu aracın klimalısını bulamazsam 3 aydaha para biriktirip lantis düşünmeye başlıyacam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum olayı çözdüm internette gördüğüm ilanlara dayaanarak yazıyorum bu açıklamayı belki ilerde bir başkasının işine daha yarar bu bilgi bu araçların 1990 modelden 19993 e kadar olan modellerinde klima yok ama 1994 modellerinde klima var 94 klimalı iki model gördüm ben yaptığım araştırmada henüz 90 veya 93 model olanlarda klimalısına rastlayamadım bu arada çok mutlu oldum çünkü bu araçda klima bulamasaydım başka bir araca yönelmek zorunda kalıcaktım aşağıda şimdilik bulduğum iki klimalı 94 model mazdanın linlerini koydum

örnek linkler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-1994-mazda-hb-1-6-16v-88-hp-kilimali-68717282/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-lpg-li-klimali-muayeneli-mazda-323-hb-68376693/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani benim fikrimi soracak olursan eğer illa bu modelin hastası değilsen ben derimki performans vede yeni olması bakımından lantis al yok eğer benim gibi bu farları açılan modelin hastasıysan ki ben bunu alacağım zaman kesinlikle en son üretim yılına ait lantisi rahatlıkla alabiliridim, ama zevk meselesi tabii gittim şu andaki arabamı aldım. memnunum. görüntüsünü bile seyretmeye doyamıyorum inan. imzamdaki linki yeniledim bir bak düşüncelerini yaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araban çok güzelmiş allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

bu modelleride çok seviyorum lantisleride çok seviyorum iki araç arasında kaldım zaten ama iyi bir lantisin 14 bin tl olduğunu düşünürsek bu araçlarında 9 bin tl piyasası olduğunu düşünürsek maddi olasılıklarında etkisi ile bu 323 hb lerden bi tane almayı düşünüyorum esas beni düşündüren şu klima benim için olmazsa olmazı bu işin ama bu modellerinde çoğunda klima yok olanlarda orginal kliması değil sanırım sonradan taktırmışlar gene bu forumda okuduğum bi bilgiye göre sonradan takılan klima performansı düşürüyormuş ve nasıl oluyo anlamadım ama sonradan takılan klima daha çok yakıt yaktırıyormuş diye bilgiler edindim işde bunlar biraz düşündürüyor beni birde geçen gözüme çarptı biri gene bu forumdan bu araçdan satıyor ve ısrarla lpg yok asla takılmadı hatta lpg takan yerlerin önünden bile geçilmeyerek arka sokağından dönüldü diye not düşmüş bu araçlara lpg takmak bu kadarmı kötü anlamadım

bu arada senin arabanın arka kapının ordaki kırmızı renk ve 323 yazısı çok tatlı olmuş sanki böyle yarış arabası gibi bir hava katmış aracına gerçekden çok güzel araba allah nazarlardan saklasın

bu arada bu araç ile gene bu forumdan okuduğum tek olumsuz yorum burnu fazla uzunmuş gözükmüyormuş aracın sağ köşeleri falan gibi bişeydi ama bizde 6 26 var oda aynı corsa tarzı arabalar haric zaten hepsi kanımca zor gözükür ilerki köşeleri

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

91 model araba ekonomik ömrünü aslında doldurmuş arabadır.

ne kadar temiz olursa olsun metal yorgunluğu diye birşey var.

kesin olan tek şey arıza yaşayacağın.

esas soru aynı yaştaki diğer markalarla kıyasladığında bu nasıl bir sıklıkta tekrar edecek?...

bence elinden geldiğince temizini al kısa süre elinde tut sata sata model yükselt.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş çok teşekkür ederim inşallah sende gönlüne göre güzel bir araç bulursun ama bu konuda bişey sölüyecem lpg de olunca, zaten bizim araçlar 87HP dahada gücü düşüyor, birde klima açınca tabii araç biraz daha kasılacak ama dedikleri kadar fark etmiyomuş o kadarda olur zaten sıfır araçları bile kasar yani klima, eğer sonradan taktırmayı düşünüyosan orjinalini öneriyorum çünkü toplama cıkma çakma olmaz o işler ha bide unutmadan biniciysen al derim 323 ü yok eğer biraz biner değişirim diyosan bence hiç girme bu işe alırkende dikkat et en orjinali hangisiyse onu al böle modifiyesiz olanlarını neden dersen büyük jantlat lastikler gereksiz modifikasyonlar bence nu aracın özünü mahvediyor hemde yakıtını vede performansını etkiliyor. inan arabamı aldıktan sonra ki hala yaptıracağım 70000 bakımı var onuda serviste yaptıracam triger setini kayışlarnı falan yenileyecem sırf orjinal olsun diye rahatlıkla sölim 3500-4000 tl harcamışımdır. jantlarını lastiklerini kış lastiklerini hepsini orjinal ebat aldım bütün değiştiğim parçalarını belçikadan mazda deposundan orjinal getirrttim vede taktım. yani dedimya bu araç böle alım satim aracı değil benim fikrrim bu. anladığım kadarıyla bütçende kısıtlı o yüzden derimki hesabını iyi yap.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha bişeye cevap vermeyi unuttum aracın burnu meselesi zaten iyi bir şöför vede algısı iyiyse arabaya alışır yani mesafesini tahmin edersin bir kaç kez kullanırsan, ama genede onunda yöntemi var farları kaldırısın tam köşeleri hesaplayabilirsin o şekilde, ama ben hiç sorun yaşamadım inanki. farları açmayada hiç ihtiyaç duymadım. ya lpg bence araca o kadarda zarar vermiyor verse bile en fazla sübap takımları yenilersin üst kapak bakımı vede conta değişimi devam eder gidersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dostum teşekkürler bilgiler için ben aracı alıp klima taktırmak istemiyorum bunun klimalılarıda satılıyor ama anlamamki klima aracın orginal klimasımı dışardan toplayıpmı yaptırmış die gerçi parayı denk getirince araba bulduğumda götürecem babamın bir ustası var ona gösterecem aracı ve bu arada bende aracı alıp hemen satma peşinde değilim zaten en az 2-3 sene kullanıcam birde zaten bende modifiyeli araç asla istemiyorum çünkü belliki o modifiyeleri genç biri yaptırmış olucak o arabayı bağırta bağırta hor kullanmış birisi satacak o yüzden bende modifiyelilerden uzak duruyorum genelde tekrar teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rica ederim sizin gibi 323 hb sevdalılarıyla sohbeti çok severim tanıştığıma memnun oldum saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

hiç düşünmeden alın derim 2.elleri çok hızlı sahibindene ilan verdikten 5 gün sonra sattım telefonum susmuyodu 91 323hbti arabam sonra 91 lancer aldım onuda ilan verdim onuda birkaç günde sattım kolay kolay arıza yapmaz çürümez zamanının ilerisinde bir otomobil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim bilgiler için scuderia işde bu araç ile lantis arasında gidip geliyorum lantisin klimalı oluşundan artık lantis daha ağır basıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...