Burak

2012 Motorlu Taşıt Vergileri

Bu konuda 117 ileti var

Yeniden değerlendirme oranı olan %10,26 kadar zamlanarak yürürlülüğe giren yeni Motorlu Taşıt Vergileri ;

MTV.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2012 Geldi Hoşgeldi derken davetsiz misafir zamlı MTV de geldi. Bu ay ödüyoruz dimi birde. Sabah gelirkende radyodan köprü ve otoban ücretlerinede zam geldi haberini dinledim. Onlarada %11'e yakın bir zam gelmiş diye duydum yanlış hatırlamıyorsam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir ara eski model araçların vergisi artacak, yeni modellerin azalacak diye söyleniyordu ama vazgeçildi heralde.. ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

92 tl :)))))))))) arabamı seviyorum :)))))))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maaşlara % kaç gelecek bakalım :)

%2.8 ek zam, enflasyon farkı, işçi emeklisine toplamda %6.8 oluyor herhalde, memurlar belli değil, daha onların kanunu çıkacak da toplu sözleşme yapacaklar hesapta, 1.5 yıl oldu yahu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk altı aylık dönem için tahminim %5 olur enflasyon farkı dahil. ama galiba gene bir düzenleme olacak eşit işe eşit ücret mevzusundan YPK bir skala ayarlaması yapacak inşallah iyi bir düzenleme olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk altı aylık dönem için tahminim %5 olur enflasyon farkı dahil. ama galiba gene bir düzenleme olacak eşit işe eşit ücret mevzusundan YPK bir skala ayarlaması yapacak inşallah iyi bir düzenleme olur.

Oradan bi 300 gelecek ama emeklilikten gidecek. :(

Kaşıkla verip loderle alırım hesaabı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

world 5e bölüyor. Geleneksel Navking ve bosch kampanyası var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herşeyi taksite bağlayınca bu sefer her ay ciddi taksit ödemeye başllıyorsun :) Eskiden ne güzelmiş paran kadar alışveriş yaparmışsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet Burak abi haklısın, sigortayı böldür, mtv'yi böldür. Aylık Yakıtıda hesapla aylık masrafını gör, sonra arabayı satarsın zaten :)

Böldürünce çok acıtmıyor en azından yavaş yavaş ödüyoz ya.

edit: Kaskosu da var demi daha :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biliyorsun ben sattım arabayı :D ne kasko ne vergi ne sigorta :D Değer kaybetmeyi bırak değer kazanıyor :D ama bu taksit işi sakat onu böldür bunu böldür sonra ayda 600-700 taksit ödüyorsun fark eden birşey olmuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok bilmiyordum, kaçırmışım sanırım. hayırlı olsun bakalım 2009 Tabanway' ın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.