Jump to content

2012 Motorlu Taşıt Vergileri

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

vergi dairesinin kendi sitesinden ödedim. 2 taksit görünüyordu ödedikten sonra 1 taksit görünüyor. kredi kartı numaramı verdim telefonuma mesaj geldi. mesajdaki numarayı girdim ödendi gitti. kim uğraşacak bankayla falan...  384 tl. yi aldılar cebimden. gitti bağıra bağıra....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 116
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

23

• Gökhan

16

• NoooFearrrr

15

• İlhan

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ya arkadaşlar bakıyorumda böle yazılanlara ödenen vergi miktarlarına hele hele 2000 cc motordaki araçların bir yıllık vergileri benim arabamın bir yıllık yakıt maliyeti kadar benim 323 ün ise 46 tl galiba ben bedavadan mazda sürüyorum. :D  zoom-zoom mazdamın hastasıyım. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aman abi ağzından yel alsın gerçi gelsede emisyonumuz gene az çıkacak ( çıkmasını sağlayacaz :D ) hem lpg hemde 1.6 cc tabiiki gene az öderiz ama şu andakinden fazla olacağı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçenlerde sanayiye gitmiştim ölede bir soğuk var yolda biri minibüs bekliyor dedim durup alim hava soğuk diye neyse durdum bindi arabaya böle baktı baktı ne hoş bir araba dedi, yarış arabası sandım , sonra sordu kaç model diye bende 1991 diyince artık nerden duymuşsa bu yaştaki arabaları trafikten çekmiyolarmı dedi :D bende versinler 100.000 çekeyim dedim arabam daha 70000 de :D adam gülmekten yıkılıyordu. bence o yasa biraz zor çıkar neden dersen herkesin gidip de sıfır araba alacak gücü varda mı almıyolar madem öle verdiğim örnekteki gibi versinler 100.000  kendime emisyonu en az arabayı alayım. bazı adımlar atılırken şartlar uygun olmalı benim bu konuda fikrim bu. veya sıfır faizle bana 60 ay kredi versinler yanii böle kimseye diretme yapılamaz yani eğer biri gidipte sıfır 6 alabiliyosa az çok ona gücü var demektir vergisinide o arabayı alma gücüne göre ödeyebilir anlamı çıkar ama benim gücüm 323 e yetmiş alım gücüm bu niye 6 alabilcek bir kişiyle veya o maddi güce sahip biriyle aynı şartlarda tutulayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uunutmadan emisyon aranına göre vergilendirme kadar saçma bişey olmaz neden ozaman gitsinler 1.000.000 luk lüks konutlardan dogalgaz yakan vede emisyonu olmayan evlerden 50 tl alsınlar ;kömür yakan gecekondudan 500 tl :D emisyonu fazla :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gürhan, kimse git en düşük emisyonlu arabayı al demiyor. Emisyonun neyse ona göre vergi verirsin diyor. Bu araba alırken yapacağın tercihte etkili olacak.

Sıfır arabaların emisyonları çok düşükken egzozlarından kara dumanlar atarak yol alan eski arabalardan daha fazla vergi vermeleri de bana mantıklı gelmiyor.

Bir de konumuz araçlar, evler değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konumuzun evler olmadığının farkındayım ben muhabbet olsun diye benzetme yaptım. ayrıca ben günümzde artık araçların neredeyse servet değerine ulaştığını düşşünerek sadece trafikte seyrederkenki çıkardığı gaz miktarıyla bu iş olmaz diyorum anlatmak istediğim bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi burak abi ben bazen sohbet esnasında anlatmak istediğimi yazıyorum gülücük falanda bırakıyorum ama espri yaptığım anlaşılmıyor sonuçta karşı karşıya olmadığımız için yüz hatları vede mimiklerde olmayınca böle yanlış anlaşılabiliyorum. konumuzun evler olmadığını hatırlatırken benim ciddi olmadığım espri yaptığım açık değilmiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında konumuz evler değil ama o iş de çok ciddi, bu bedava dağıtılan kömürlerden sanırım rüzgarsız havalarda şehrin üzerine çöküyor duman, nefes almak imkansız, böyle bir emisyonu bütün araçlar kara bulut saçsa yine de sağlıyamazsınız..

Rüzgarlı havalarda ne oluyor peki, emisyon aynı emisyon, atmosferi zehirliyoruz..

Daha önce konusu geçmişti, kara bulutlar saçanlar ticari araçlar ve kamyonlar büyük oranda, onlar için ne yapılacak? Ekmek parası diye görmezden mi gelinecek yıllardır olduğu gibi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emisyon aynı araç için bile  değişken bişey zaman zaman,  vergiyi değişmeyen daha sabit şeylerden kesmeleri lazım ki haksızlık olmasın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Bu ay Motorlu Taşıt Vergisinin 2.Taksiti var unutmayalım arkadaşlar. Bir takım kampanyalar var bunlardan bir tanesi. Garanti Bankası Bonus Kredi Kartının Sonax ile yaptığı ortak kampanya var.

Kampanya detayını gönderdiğim bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

http://kolayurl.com/8nc

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer bir kampanya daha var. Garanti internet bankaclığını kullanarak MTV ödemesini yaparsanız, Carwax Boya Yüzeyi Temizleme Teflon Cila Koruma, Antimic Anti Bakteriyel Koruma ve Ozonlama Sistemi işleminde %55 indirim!

Kampanya detayını paylaştığım bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

http://kolayurl.com/8nd

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aceleciliğin sonu bu olsa gerek, geçen ay param varken yatırayım demiştim...

:fiuw:

İki bankada çalıştığım bir banka değil ama, Akbank'ta internet bankacılık üyeliğim vardı bir zamanlar... İkinci bi navigasyon cihazına da gerek yok...

:egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...