ahmetlantis

Mazda Lantis Elektrik Problemi

İyi geceler arkadaşlar.

Öncelikle bulunduğum yerde adam gibi elektrik olsun motor olsun bilgili esnaflar yok.Sorunlarımı kendim halletmek durumundayım.Mesala en ufak far ayarı için yeni far al denildi kendim hallettim  yanlıs ampul takmış ya neyse konuya geçeyim.

Aracımda bir far problemim var.ampulde sigortalarda bağlantılarda bir soruna rastlamadım eminimki yok.farlar koldan ara sıra yanıyor ara sıra yanmıyor anlayacağınız kafaına göre yanıyor veya yanmıyor.Problemin kolundan olma ihtimali yüksek.Sorum acaba farklı bir röleden veya ne bileyim devre dışı bırakacak bir şeyden şüphelenebilirmiyim.Cevaplarınz doğrultusunda bişeyler yapıcağım aslında kolu yeni alıcaktım acaba farklı yerde problem olabilir mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya bu o kadarda zor bir durum değil arada bir yanıp arada bir yanmıyosa kontrol edilebilir. oto elektrikçisine baktırdınızmı hiç problem çok basit bir oksitlenme da olabilir far koluda arızalı olabilir. ama röle bozuksa hiç yanmaz  sanırım. deneme yanılma yöntemini kullanmak zorundasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benimde parklar ve uzunlar arasıra gidiyordu birgün söktüm kolu üç tane platin var zımparaladım sorun yok şimdi..seninde platinlerden olabilir.323hb

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benimde parklar ve uzunlar arasıra gidiyordu birgün söktüm kolu üç tane platin var zımparaladım sorun yok şimdi..seninde platinlerden olabilir.323hb

Bir bakayım o zaman cvp için tşk.ler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eger far ampulleri olması gerekenden büyükse yani 55/60 watt yerine 100 watt ampul takıldı ise fazla akım çeker bu zamanlar far kolunun icindeki iletkenlerin erimesine yol açıyor o yüzden düzenli çalışmıyor ampullerinizi kontrol edin yüksek watt ise orjinali ile degiştirin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eger far ampulleri olması gerekenden büyükse yani 55/60 watt yerine 100 watt ampul takıldı ise fazla akım çeker bu zamanlar far kolunun icindeki iletkenlerin erimesine yol açıyor o yüzden düzenli çalışmıyor ampullerinizi kontrol edin yüksek watt ise orjinali ile degiştirin

Hocam ampuller kısa/uzun 55W bir değişiklik yapmadım akü yü değiştirdim yüksek amperli taktım.Onun da bir alakası olmaz.Zaten kolunda problem olduğunu tahmin ediyordum yarın sökeceğim.Lantisin bu teyibin olduğu konsolu nasıl sökeyim elim alışık değil arkadaşın arabaya anfiden kablo çekerken plastikleri parçaladım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.