Jump to content

Arka ve Ön Farlardaki Nemlenme (2010+)

Guest Orbitus
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hem arkada hem de öndeki farların koruma camında çamurluğa doğru uzayan bölümlerinde yer yer buğulanma/nemlenme var. Ne iş anlamadım.  :sopa:

PİR'LER NE DERSİNİZ ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• honuuu

6

• barisdascan

8

• volkan_627

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Aynı durumu geçtiğimiz günlerde, bu İstanbul'daki çok soğuk ve yağışlı olan günlerden birinde bende yaşadım. Aynen dediğiniz gibi çamurlukla birleşen yerlerinde buğulanma oldu bende de. O günden sonra takipteyim bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 ay kadar önce bende yaşadım arka stoplarda buharlanma.Bakıma götürdüğümde kontrol edilmesini istemişitim fakat o arada da yağmur yağmadığı için buğulanma görülmedi.Bende takip ediyorum oluştuğu anda götürücem servise..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çamurluk kenarlarında buğulanma normal... oralar dikkatli bakarsanız arkası kapalı yerle değiller. arkası gayet açık su girebilecek yerler. ama buğu yapan yerin hemen kenarında başlıyor arka kapaklar. yağmurda veya racınızı yıkattığınızda oralarda su kalıyor, ince bir bez ile çamurlukla lambanın arasından silebilirsiniz...

bununla ilgili bir bülten bile var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buğulanma ve nemlenme, yağışlı havalara rağmen kendiliğinden geçti... İlk başta kuzu showroom'dan yollara birden çıkınca nezle olmuş anlaşılan.  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buğulanma ve nemlenme, yağışlı havalara rağmen kendiliğinden geçti... İlk başta kuzu showroom'dan yollara birden çıkınca nezle olmuş anlaşılan.  :nazar:

Nazar değmesi kuzulara:) Bende takip ediyorum uzun zamandır çok şükür tekrarlamadı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yoğun sayılamayacak kar yağışından sonra buğulanma tekrarladı bugun farkettım ilk fırsatta servis yolu gözüktü bize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada yeni farkettim. her iki arka stop lambasının içi kısmi buğulanma yapmış. bu ne dedim. böyle bir şey olur mu? bunun kazayla alakası yok. soğutmayın beni mazdadan bu nasıl iştir dedim. onu da halledecekler. olmadı garantiden falan değiştiririm diye düşünüyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buğulanma konusunu daha evvel tartışmıştık, benim başıma geldiğinde.... Soğuk ve yağmurlu havalarda oluyor, sonra geçiyor kendiliğinden, fakat başka gün soğuk ve yağışlı havada tekrarlamayabiliyor. Burada bir arkadaşımız garantiden contasını değiştiriyorlar demişti. Arabadan soğutacak bir mesele değil...

Esas mesele şehirdeki vahşi hayvanlar, park halindeki aracına döndüğünde insanların karşılaştığı o kadar çok vukuat var ki hemen hemen hergün duyuyorum. Demek ki vahşi hayvanlar çoğalmış. Tabii doğal ortamlarını bırakıp şehre indikleri için özellikle duran arabalar en büyük hedef haline geliyor.

Allah hepimizi bu hayvanların darbelerinden korusun.  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otoparklarda yan yana park edilen araçların kapılarını açarken diğer araca çarptırma hastalığı olanlar var bir de :)  hatta yetinmeyip inerken 3-4 kez çarptıranlar var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde başıma geldi bugün. araç servisteyken farkettim buğu olayını. gösterdiğimde olmaması lazım dediler. baktıralım dediler. bu konuda sanırım görüşler sık tekrarlanmayan bir olay olduğu. ya öyle bırakacağım ya da olası bir durum varsa ilgilensinler bakalım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün servise giderken concon galerilerin önünden yürüyerek geçerken 1-2 yaşındaki bmw ve audi jiplerin farlarından buğulu olanlar gördüm. sahibi olmamama rağmen bmw ve audiden bir soğdum bir soğudum ki sormayın...  :tey:

hele Q7'nin vahşi bakan gözleri böyle buğulu buğulu ağlayacak gibi bakıyordu içim parçalandı  :geyik: :geyik: :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama bu önemli bir konu ön farlarda buğu olması ışığı çok etkiler isterseniz deneyin hafif tozlansa dahii ışık kalitesi çok düşer böle iki lüks marka için ilginç ve kötü bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama bu önemli bir konu ön farlarda buğu olması ışığı çok etkiler isterseniz deneyin hafif tozlansa dahii ışık kalitesi çok düşer böle iki lüks marka için ilginç ve kötü bir durum.

Söyledikleriniz tabii ki doğru, zaten böyle bir durumda servis de olaya dahil oluyor ve garanti kapsamında işlem yapıyor. Benim ki işin esprisi ve ufak bir mesaj göndermeydi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Farlar bir sekilde acildi ise ( angel takmak icin mesela ) bugu yapabiliyor.

Abi yeni kasa Q7 ve X5'lerde gördüm, kimisi tek far kimisi çift fardı... Hani bunları da açıp modifiye etmek isteyecek kadar değişik(!) zevklere sahip birileri varsa dediğin gibi olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...