Jump to content

Araç Yıkatma ve Boya Kalkması (2012)

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

geçen gün arabayı erzincan sonax bayiinde  yıkattım.tazikli suyla yıkıolar tabii  ama  süngerle köpürtüolar.ya  geldim arabanın arkasında logonun 15 cm kadar sağında 2*2  mm  kadar boya kalkması var.altından beyaz astarı görünüyor.yıkamayla ilişkisi olabilir mi?yani yıkadıkları pompanın ağzına da bilhassa dikkat ettim ,lastik yapmışlar ki araca zarar vermesin.niye böyle oldu ki. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• pikapika

2

• Selman

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

yani burdaki evet.adamı suçlamıyorum ama başka zaman da darbe alması sözkonusu değil gibi.çünkü çok kullanmıyorum arabayı.evin önü de tenhadır yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam hralde ki işin özü her arabanın bi zaafı var.mazda güzel sürümü güzel.tip güzel.tasarımı işlevsel.ama diğer c sınıfları gibi mazda3 ün de zaafları var.neyse artık bunları takmamayı öğrenmem lazım.hiç değilse nedeni tazikli su ise en azından onu yapmam daha.hiç sanmam gerçi ama.yorumlarınızı bekliorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

hocam hralde ki işin özü her arabanın bi zaafı var.mazda güzel sürümü güzel.tip güzel.tasarımı işlevsel.ama diğer c sınıfları gibi mazda3 ün de zaafları var.neyse artık bunları takmamayı öğrenmem lazım.hiç değilse nedeni tazikli su ise en azından onu yapmam daha.hiç sanmam gerçi ama.yorumlarınızı bekliorum.

ya böyle zaaf olmaz. mutlaka götür servise.

hatta öncesi,nde boya kalınlığı ölçen cihazlardan biriyle ölç aracı. o arka kısım boyanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben boyanın tazyikli su ile kalkacağını hiç sanmıyorum.  Bazen araç kirli iken, başına birşey geldiyse farkedemiyoruz. Bir ara aracı her yıkattığımda yeni birşeyler çıkıyordu. Yok boya sıçramış, yok kapı darbe almış. Aldırmamak lazım.  Belki araç kapıdayken başka bir araç dokunmuştur, ya da birileri zarar vermiş olabilir. Ama pompa ve tazyikli su tek başına boyayı kaldıramaz bence.

Geçmiş olsun, takmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tabiiki de bişi olabilir haklısınız ama can sıkıyor işte.evin önü tenha nerde olabilir diye düşünüyorum hiç gelmiyor aklıma.ya ben aracın boyalı olduğunu düşünmek bile istemiyorum.bu kadar da olamaz yani.tabii arada duyuyorum ayıplı araçların ssatıldığını 0 diye ama yuh artık.sadece yıkamadan sonra farkettim o yüzden.o zaman birisi araç park halindeyken zarar vermiş.yani çizik değil bu belli.taş fırlamış bi şekilde.hareket halindeyken olamaz çünkü aracın arkasında dediklerim.hala gidemedim.10 15 gün içinde gideceğimi düşünüyorum konyaya.o zamana kadar ne yapabilirim ki acaba.pas olamsın diye. bir de metalik renklerin rötuşu daha zor oluomuş doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zaaf konusuna gelince:arabamı almadan önce de mazda boya kalitesi hakkındaki olumsuz yorumları biliyordum aldıktan sonra da bi kaç yazı okudum forumlarda.daha ilk seneden tavanı paslananlar bile var yani bunları kafamdan uydurmuyorum ki ben açıp okuyun isterseniz.ben de aklıma hiç bir darbe gelmeksizin yıkamaya bağladığım(ki haksız olabilrim) için acaba dedim açıkçası.insanlar burda sorunlarından bahsediyor.bence forumlarda çok kafana takıyosun gibi cümleleri çokça söylemek forumların amacına uygun değil.en azından öyle düşünse de kişi bunu yanıt olarak yazmaz çünkü bu cümle genelde sorunları çözmez.hepsi bu.geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk akla gelen park halinde veya yolda yanınızdan geçen bir aracın taş sıçratmış olması, tazyikli suyla boya kalkmaz, arkadaşlar söylemiş, yıkama sırasında zaten mevcut defolar diyelim, ortaya çıkar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birakin boyayi, yillardir arabalarimizdaki stickerlar bile kalkmadi basincli suda. Erdinc'in de dedigi gibi benim de zaman zaman araci cok kirlendikten sonra yikattigimda bu tarz cizik, eziklerle karsilastigim oldu. Dis etken disinda birsey oldugunu sanmiyorum. Yine de tavsiye edildigi gibi servise gidip gostermekte fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim peki ne yapabilrim pratik olarak 15 gün içinde paslanmayı önlemek için.daha önce de bahsetmiştim burada servis yok.konyaya gideceğim orda göstercem artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önce de bahsetmiştim burada servis yok.konyaya gideceğim orda göstercem artık.

Konya'da servis var ama şu an kağıt üzerinde servis, ne mazda'dan anlayan bi ustası, ne de yedek parça var. Sorduğunuz bir iki soru neticesinde bilgisiz oldukları çok kolay ortaya çıkıyor. Konya dışından aldığım bir aracın servis kayıtlarına bile ulaşamıyorlar, serviste bir iki mazda logolu tabela var, başka da bişey yok.

Ankara'ya gitmeniz sizin için daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Murat KIRBOĞA

Benim arabanın da sağ çamurluk ile tamponun birleştiği yerde aynı şekilde arabayı yıkarlarken 1 TL büyüklüğünde boya kalkması oldu.

Serviste söyledim. Onlarda bir rutüş boya çaktılar fırça ucuyla, hayata devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya nasıl olur konya gibi yerde mazda nın adam gibi servisi olmaz ya akıl alır gibi değil.üzüldüm bak şimdi.konya ankara ne kadar sürüo peki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

emin değilim tabii ki ama bir kişinin daha (ki 2011 model araç) benzer bi duruma maruz kalması ihtimali kuvvetlendiriyor.

Emin olmadan yapılan her yorum sadece markaya değil ileride satmak istediğiniz zaman size de zarar verir bilginiz olsun..

Sitede 5 yıldır bu konuda tek bir şikayet olmadı ( Murat'ın konularına baktım bununla ilgili bir yazısını bulamadım bugüne kadar ) biri şüpheli 2 vakadan da bir genelleme yapmak bence insafsızlık olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...