Jump to content

Soğuk Havalarda Sarsıntılı Çalışma (2010)

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba.bu aksam başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istedim.malım havalar baya soğuk.pazartesi öğlenden beri arabayı kardan dolayı hareket ettirememiştim.bu akşam çalıştırayım diye marşa basınca araba bi değişik çalıştı.resmen araba titriyordu.sanki pistonların zamanlamalarında bir yanlışlık var gibi sarsıntıllı çalıştı araba.daha önceleri de birkaç bu kadar da olmasa da buna benzer durum olmuştu.15 snn sonra kontagı kapattım.sonra tekrar marja bastım ama bu sefer de marj basmadı.soguktan aku azalmıstır dedım.birkac denemeden sonra zor da olsa çalıştı.acıkcası bu durum baya bi canımı sıktı.bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum.saygılarımla.iyi forumlar....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

soğukla ilgili olduğu kesin ama buralar o kadar soğuk olmadığı için başımıza geldiğini sanmıyorum... ihmal etmeden baktırsanız iyi olur derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet servise ugramak farz oldu.orjinal akünün performansı da biraz hayal kırıklığına neden oldu.serviste bir de aküye baktırsam iyi olacak galiba.orjinal akünün ortalama ömrü ne kadar ki acaba merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş ben soğuk iklimde yaşıyorum arabanın ilk marşta biraz sarsıntılı olması normal çünkü bide uzun süre çalıştırmamışsın yağ iyice dipe süzülmüş vede soğuktan yoğunlaşmış ilk yağlamayı yapıncaya kadar normaldir olur o kadar bence arabanda hiçbişey yok zaten arabanın çalışmasına falan sıcakken bakılır eğer sıcakken de öle bir problem gözlemlersen hemen sevise git. akü sorun değil olabilir bi şekilde şarjı azalmıştır baktın olmuyor alırsın bir tane akü olur biter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araçta lpg var mı ? ve uzun süre çalıştırmadığınız oluyor mu ? Elazığ ikliminde ben hiç rastlamadım öyle bir soruna. akü ömrünü tam bilmiyorum ama bizim araçlarda uzun süre sıkıntı çıkaracağına ihtimal vermiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araçım benzinli ancak 5 gün çalışmamıştı.ve  ciddi bir soğuk (-5 derece) vardı.ama şu anda sorun yok aracın çalışması ve sarsıntıda.akünün 7 yıl gitmesi bence çok çok iyi bir süre.bakalım bizimkiler nasıl gidecek....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aküler hakkında bişey sölim akünüzü söküp bir yer bıraksanız bile kendiliğinden daşarj olur yani kullanmakla alakalı bişey sizin arabanız epey bir çalışmamış üstüne soğuk tabiki akü zayıflamış arabanın şarj dinamosu sorunu halleder böle bir 100 km yap akün düzelir bence aküde de sorun yok .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araçım benzinli ancak 5 gün çalışmamıştı.ve  ciddi bir soğuk (-5 derece) vardı.ama şu anda sorun yok aracın çalışması ve sarsıntıda.akünün 7 yıl gitmesi bence çok çok iyi bir süre.bakalım bizimkiler nasıl gidecek....

ben uzun süreli arabayı bırakacağım zaman bir tanıdığa 1-2 günde bir çalıştırmasını rica ediyorum. 5 gün çalışmadıysa ,o soğukta biraz nazlanması normaldir.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Bu akü konusu hakkında, uzun süre çalıştırmayacağımız zaman örneğin 2 hafta ya da 1 ay, aracın aküsünü çıkarıp eve koymak daha mı uygundur? Öyle ise saklama koşulları hakkında öneride bulunabilir misiniz?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...