Jump to content

Mazda 3 Araca 6 İleri Şanzıman Olur mu?...

volkan_627
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

başıma gelen kazadan sonra servis ve sanayii de ustalarla daha fazla haşır neşir olmaya başladım. bana çok ilginç gelen bir teklifi sizlerin görüşlerine sunmak istiyorum.

aracımın yakıt olayının fazla olduğunu söylediğimde bana 6 ileri şanzıman bulup aracıma takmayı teklif ettiler. böyle bir durum mümkün müdür???

Not: her ne kadar şaka olduğunu sanıp gülsemde usta gayet ciddiydi...

Edit : Başlık imla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

2011 model aracınızın tam olarak hangi tip olduğunu yazabilir misiniz?

yetkili servise götürdüğünüzü farz ederek merak ettim, hangi servis bunu önerdi? ve hangi şanzımanı teklif ettiler? düz? otomatik? nedir?

platform ve motor paylaşımı yapılan araçlardan herhangi birinde böyle bir 6 ileri şanzıman var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracım 2011 1.6 impressive A/T...

Araç AT imiş.

Ancak 6 ileri şanzımanı teklif eden kim?

Merak ettik forumca.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

Araç AT imiş.

Merak ettik forumca.

yok ben sopayı hazırladım, kim teklif ettiyse girişicem :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç AT imiş.

Merak ettik forumca.

6 ileri otomatik şanzıman nereden bulmuşlar gerçekten merak ettim, hadi 5 ileri dese diyeceğim ki  Mazda6 larda kullanılanlar olabilir ama 6 ileri ciddi bir hayal.

Mazda6 da kullanılan 5 ileri otomatiği bile takmaya kalksan ciddi maliyeti göze almak gerekir diye düşünüyorum eğer tabii mümkün ise :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cruze şanzımanı olabilir o... Zekasına hayranım yurdumun insanının.... Benzinli araçları elektrikliye bile dönüştürebirken bu neden olmasın  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdanın resmi web sitesi,performans bölümü, mazda 3 dizel 6 ileri düz vites ilanı var. Buna dayanarak konuşmuştur şahıs.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Coriolis

her şanzıman her motora uygulanabilir olsaydı hayat ne güzel olurdu...

o şanzımandaki oranları benzinli atmosferik motorun çevirebileceğini,

o şanzımanın kuple edildiği dizel (PSA-FORD orijinli) motorla(veya 2.3MZR Turbo MPS motoru da olabilir bu) Benzinli (MZR serisi Mazda orijinli) motorun kuple edilebileceğini,

motorun beynini buna göre re-konfigüre edebileceğini,

söyleyen bir usta varsa:

bademi de tamamsa :)

e hemen yerli otomobil projesine alalım onu...

olmuş o...!?!??

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet aracım otomatik... bana bu öneriyi sunan yetkili servis değil. imes sanayide bir usta. daha önce arkadaşın arabayı oraya götürüyorduk. o vesileyle tanışmıştım. bende bir iki soru sormak için gittim. teklif orda geldi ki dediğim gibi önce şaka yaptığını sandım ve gülümsedim. ama adam hiç şaka yapar gibi değildi. ya çok biliyorum havalarında ya da fantazisini denemek için beni kurban olarak seçme planlarında...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

....ya çok biliyorum havalarında ya da fantazisini denemek için beni kurban olarak seçme planlarında...

Yanıt: B şıkkı. (gibi) :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...