ysf_ztrk

Bagaj Lambası

Bagaj lambası çok yetersiz geliyordu çok aydınlatmıyordu. elimde beyaz şerit led vardı bagaja  bu ledleri yapıştırdım ve ucuna soket yaktım bunuda ampül duyuna yerleştirdim. ve çok güzel oldu. anca bagaj kapandığında sönüyor mu diye merak ettim ve bagajı kapatıp arka koltuğu açarak baktığımda ışık yanıyordu. şimdi bu ışığın sönmesi gerekmez mi. eğer sönmüyorsa şu zamana kadar akü sorunu yaşamadım.bir hafta arabanın yattığı oldu bitmez miydi akü ? acaba belli bir süre sonra mı söner ? bir de bu lambanın anahtarı kilitte mi yoksa menteşede felan mi? onuda bulamadım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lambanin uzerindeki switchi bir kontrol edin, surekli acik pozisyonunda kalmis olabilir... (Kendimden biliyorum, bende led takarken oyle birakmisim sizin gibi sonradan farlettim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

led aydınlatıclar çok az enerji harcar.Akün sağlam ise kolay kolay bitiremez. Bagaj siviçini elince kapat aç ışık sönüyorsa problem yok. Bazı araçlada kapılarında kilitlenmesi gerekiyor. Birde öyle dene. Kapılar kilitle içerinden bak büyük bir ihtimal söner.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar ben de aynısını yaptım ben kablosunu bagaj lambasına gelen kablonun ucuna seri bağladım dolayısı ile bagajı açtığımda lambası yandığında aynı anda yanıyor bagajı kapatığımda aynı anda sönüyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya sorun zaten benim switchi bulamamam :)

mantık olarak da bende aynısı yaptım ekrem bey. ampülü söktüm yerine soket ile led bağladım. eğer ledler sönmüyorsa eskiden ampülde sönmüyormuşdur :) demekki switch yada 

kapıların kilitlenmesi ile alakalı. yarın kapıları denerim. ama switch nerdedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ya sorun zaten benim switchi bulamamam :)

mantık olarak da bende aynısı yaptım ekrem bey. ampülü söktüm yerine soket ile led bağladım. eğer ledler sönmüyorsa eskiden ampülde sönmüyormuşdur :) demekki switch yada 

kapıların kilitlenmesi ile alakalı. yarın kapıları denerim. ama switch nerdedir ?

tahminimce bagajın sağ veya sol dirsek gibi kıvrımlı kolunun iç kısmında olması gerekiyor. ama sağdamı soldamı bilmiyorum. Eğer orada yoksa iptal edilmiştir Mantık olarak başka türlü bagaj ışığı yanıp sönmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

boş bir zamanımda dediğiniz yerleri ve genel olarak bir bakıcam bunu. teşekkürler cevaplar için. son durumu yazarım yine.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün akşam baktım. Bütün kapılar kapanınca ışık sönüyormuş :) bir şey daha öğrenmiş oldum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.