Jump to content

626 Sedanım 110'u Geçmiyor

Allita24
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1992 model manda kasa (115 HP) 626 Sedan'ım var. Aracımda LPG yok. Benzinli olmasına rağmen 5. vites 3000 devirde 110km hızı geçmiyor. Sizce bu normalmidir? Güya normali 120~125 arası imiş. Şayet doğruysa benim aracımda bir problem mi var? Bu arada debriyaj baskı balatasını geçen hafta değiştirdim. Ama hızda değişen bişey olmadı. Konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş eğer araban 3000 devir gösteriyosa vede lastik ebatların falan orjinalse,  o arabanın sürati 110 dur. dediğiniz gibi 120- 125 km hızı benzinli araçlarda anca 130 hp nin üstündeki araçlar vede dizel araçlar yapar sebebide torklarının fazla olamsıdır ,ne sorun olacakki hiçbir sorun yok bence , bu arada mazda da manda kasa hangisi ilk kez duydum. :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

balina kasa demek istediniz sanıyorum :)

araç 4. viteste devir ve hız göstergesi paralel ise, yani devir saati tam 90 derece olduğunda,hız 120 km ise. sorun yok demektir.onun dışında lastik ebatlarım doğru saat hızını okutturmadığı için bir şey diyemiyorum şuan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ayrıca "manda kasa" ifadesini "balon kasa" olarak düzeltiyorum.  :) Hepinize saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manda kasa ilginçmiş :D

bende arabama farklı bir kasa ismi uyduracam bakalım aklıma neler gelecek gelkdikçe yazayım beraber keflenelim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeş eğer araban 3000 devir gösteriyosa vede lastik ebatların falan orjinalse,  o arabanın sürati 110 dur. dediğiniz gibi 120- 125 km hızı benzinli araçlarda anca 130 hp nin üstündeki araçlar vede dizel araçlar yapar sebebide torklarının fazla olamsıdır ,ne sorun olacakki hiçbir sorun yok bence , bu arada mazda da manda kasa hangisi ilk kez duydum. :P

Çok doğru bir yorum , 2.0 cd vectra 120 yapıyor , bu birazda şanzıman oranı ile ilgili ,1.5 familia 103 yapıyor ,1.4 renault 9 ,90 yapıyor , dizel era 2000 devirde 90 yapıyor ,aracınızda sıkıntı yok diyebilirim tabi debriyaj balatası iyi durumdaysa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu başlığını okuduktan sonra otoyola çıkmışken 3000 devir olayını deneyeyim dedim...

Otoyolda 1993 Model 2.0 Mazda Sedan 115 Bg aracım ile 3000 devirde 110 km hız yaptığını gördüm, lastik ebatlarım 185/70/14 T ayrıca otoyola çıkmışken biraz bayat lpg yakayım dedim  :P Allah ne verdiyse bastım; 5000 devirde 200 km hıza ulaştım, otoyol kalabalık olmasaydı daha yüksek devirlere ve hızlara ulaşabilirdim ama bu da bana yeterliydi...

Kazasız günler herkeslere...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim. Fakat benim aracım 2.0 motor. Ayrıca baskı balatayı değişeli bir ay olmadı. Son olarak sormak istediğim, bana yazmış olduğunuz değerler, yani 3000 devirde 110km hız, 1.6 motor için mi, yoksa 2.0 motor için mi?

Çünkü bundan önceki, eski kasa Mazda 626'm ile de 3000 devirde 110 yapıyordum! Üstelik 1.6 motor ve 85HP iken. Şu an'ki aracım ise 2.0 motor ve 115HP. Ayrıca yeni aracımda LPG yok, yani benzinli. Ama yaptığım ölçüm aynı. Sizce de bir çelişki yok mu?..  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim. Fakat benim aracım 2.0 motor. Ayrıca baskı balatayı değişeli bir ay olmadı. Son olarak sormak istediğim, bana yazmış olduğunuz değerler, yani 3000 devirde 110km hız, 1.6 motor için mi, yoksa 2.0 motor için mi?

Çünkü bundan önceki, eski kasa Mazda 626'm ile de 3000 devirde 110 yapıyordum! Üstelik 1.6 motor ve 85HP iken. Şu an'ki aracım ise 2.0 motor ve 115HP. Ayrıca yeni aracımda LPG yok, yani benzinli. Ama yaptığım ölçüm aynı. Sizce de bir çelişki yok mu?..  :(

Bulabilirsen iki aracın vites oranlarını bul ve oradan karşılaştır, ben zannettmiyorum ki; iki aracın da vites oranları aynı olsun, mutlaka farklılık vardır...

Kafanı kurcalayan şey de tamamen vites oranları ile alakalı. Baskı balata yeni ise, motorda bir sıkıntı yoksa bence bu değerler normal... Yani en azından öyle görünüyor...

8:)

Ben bu deneme neticesinden oldukça memnun kaldım, çünki 5000 devirde 200'ü gördüm ve araçta çok fazla ses ve kasılma-titreme veya başka bir olumsuzluk görmedim... Tabi yakıt tüketimi konusunda aynı iyimserlikte değilim... :jedi:

Kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...