Jump to content

Pasta - Cila

OveRMinD
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu sabah guzumu 80.000 bakımı için servise bırakmıştım. Gün içinde arayıp tavanın ve kaputun boyasının çok kötü durumda olduğunu, pasta cila yapmamı tavsiye ettiklerini söylediler. 100 YTL'ye komple pasta cila yapıyolarmış. Aslında belki dışarıda daha ucuza halledebilirdik ama her zamanki tembelliğime geldi ve tamam yapın dedim. Arabayı yarın akşam alıcam, fotoğraf çekip gönderirim siteye...

Bu arada pasta ciladan sonra komple boya koruma ve belki kaputa koruma filmi yaptırmayı düşünüyorum. Bu konuda da daha önce 30 konu altında 300 kere verdiğiniz önerilerinizi tekrar alabilirim... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 344
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

38

• OveRMinD

84

• Ali

39

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Madem korumada yaptırmayı düşünüyorsun ne diye konpile bir yerde yaptırmadın be Okanım..Ben pasta cila için servise vermem,şişirme yapıyorlar yani angarya iş gibi.Sırf bu iş ile ilgilenen daha detaylı yapıyorlar.Kırk yılda bi araba gelecekte pasta cila yapılacak..bilmem anlatabildim mi..+ bide daha pahalıya yapıyorlar nasıl mantık anlamadım. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biran Abi dedim ya işte tembellikten, "hazır servisteyken o da olsun" mentalitesi nedeniyle yani. Yoksa tabi ki Ziebart veya Sonax daha iyidir servisten...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonax veya Ziebart'a sorarsan da pasta cila zararlı. Onlara göre bu iş zımparalamak gibi birşeymiş Nedir bu işin gerçeği bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki normal boya korumayla nano boya koruma arasındaki fark ne ki 200 milyon alıyolar fazladan?

Benim bildiğim özel bir sistem ve özel maddeler kullanılıyor yani yüzey üstünde boya parlatma micro bilmem ne gözenekleri görmeyecek şekilde oluyor yani dairesel yivler/izler yok oluyor.Sıfıra yakın çıkış gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim özel bir sistem ve özel maddeler kullanılıyor yani yüzey üstünde boya parlatma micro bilmem ne gözenekleri görmeyecek şekilde oluyor yani dairesel yivler/izler yok oluyor.Sıfıra yakın çıkış gibi.

E bu dairesel izler pasta cilada gitmiyo mu zaten? Gitmiyosa nano bilmemne yaptırmak daha mantıklı tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D Etmem çünkü haklısın. Tabii başka ne avantajları var, onu öğrenmek lazım. Sonax'ta araba yıkattığım sıralar kocaman afiş vardı nano ile ilgili ama adam akıllı okumadım hiç.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birazdan Volkan gelip "Cam filminde Ziebart boya korumada Sonax" demeden önce :D (şaka yapıyorum ha)

Ziebart`ta camlara film çekilirken adı Murat olan bir usta ile uzun uzun konuşma şansım oldu..tecrübesi , işçiliği ve bizim dilimizden anlaması (arabasına bakan seven titiz-kıl olan kişiyi bilirim bende öyleyim dedi) bu anlamda beni tatmin etti - bence boya koruma yaptıracaksan ziebart`a git Okan..En azından fikir almak için o adamı bul ve biraz lafla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Opet kartım yok, Worldcard'ım var sadece... Taksit kampanyası mı var Worldcard sahiplerine?

Çınarlı Ziebart'ın karşısındaki Sonax ben yaptırırken yeni açılmıştı, opet kartım olmamasına rağmen bana da varmış gibi indirim yaptı Okan... Oraya gidersen ve bunu hatırlatırsan sana da yaparlar aynısını sanırım... Benim world müsait değildi o gün, tek slip başka karta, tam olarak hatırlamıyorum şimdi 250 civarı bir şey verdim, nano dış, iç, su itici vs... hepsi bir arada...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında benim arka camdaki film muhtemelen koyduğum kolilerin sürtmesi nedeniyle çok küçük bi yerinden attı, Ziebart'a gitsem onu ücretsiz değiştirtir, bu arada boya koruma ve kaput filmi de yaptırtabilirim ama bakıcaz işte...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...