ceyhun29

Tampon Boyası

merhaba değerli arkadaşlar, kıymetli mazda üstadlarımız..  :D

mazda 3 lerimizin bildiğiniz gibi arka tamponun alt kısmı siyah renk. benim arabam gri. ben bu kısmı da gövde renginde boyatmayı düşünüyorum. acaba uyar mı sizce. ayrıca sis faarlarının yuvalarını da bu kapsama dahil etmek niyetim var. ama , teredüt ettiğim şuki: acaba zaten yakışıklı olan mazda3 ün şeklini bozarmı bu olay tarzını etkiler mi diye süpheye düştüm.  ??? daha önce arka tamponun alt kısmını ve sis farlarının yuvalarını gövde rengine boyamış olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. yada resim falan varsa paylaşmalarını...  :)

Edit : Başlık imla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kanımca spor havası kaybolur.Aile arabası olur.Sen bilirsin keyif senin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arka tampon için bir şey söyleyemem, gözümün önüne getiremiyorum, ama ön sis farlarının yuvaları spor tampon taktırdığımda gövde rengiydi, ben beğenmiştim, beğenmeyenler de olmuştu.. Aracım seninkiyle aynı renkteydi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi benim kafam karışık bu konuda. ama dediğiniz gibiyse sadece sis farlarının yuvalarını boyatmak daha mantıklı gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tasarımı bozar.

oğuzhan kardeşim tasarımı hangisi bozar. arka tampon mu sis farı yuvasının boyanması mı? :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sis farlarının yerini hiç boyatma sis farının olup olmadığı bile belli olmaz çünkü araç gümüş gri zaten oraların siyah olmasının sebebi sisleri belirginleştirmek.

arka tampona hiç karışma arabanın arkası olamsı gerekenden yüksek gözükür anlayacağın orjinalinden şaşma paranda cebinde kalsın git kendine benzin al o parayla gez dolaş. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sis farlarının yerini hiç boyatma sis farının olup olmadığı bile belli olmaz çünkü araç gümüş gri zaten oraların siyah olmasının sebebi sisleri belirginleştirmek.

arka tampona hiç karışma arabanın arkası olamsı gerekenden yüksek gözükür anlayacağın orjinalinden şaşma paranda cebinde kalsın git kendine benzin al o parayla gez dolaş. :)

Katılıyorum ,ayrıca tamponun dip kısımlarının siyah olması ,kaldırıma vs. sürtmelerde avantaj sağlar ,boya çizildi kötü görünüyor derdi olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mühendisler en iyisini tasarlamış ve bize sunmuşlar Ceyhun hocam. Eminim ki sis farlarının etrafını gövde rengi yapıp denemişlerdir ve bize sundukları haliyle daha güzel olacağı sonucuna varmışlardır. Bence dokunma kuzuya. Aynı şekildde arka tampon da siyah haliyle daha güzel ve daha kullanışlı bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanlış hatırlamıyorsam 2012 mazdalarda tampon tek renk. benim araba beyaz. arka tampon un altı siyah. 2012 modellerde ise arka tampon komple beyazdı. herhangi bir boya işlemine başlamadan önce mazda bayii ine gidip orda çıplak gözle görebilirsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar güzel ve aydınlatıcı fikirleriniz için çok teşekkür ederim. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlla bir şey yapacağım diyorsan ebayda güzel tampon ekleri var veya angel taktır farlara ne bilim arka cam üstü spoyler tak. Bu arada iki düşüncende iyi olmaz kanısındayım.

kesinlikle katılıyorum şu an sizin arabanıza gidecek vede hoş gösterecek sadece spoyler bagaj üstüde olabilir arka çam üstüde veya her ikiside onun dışında araca dokunma bence. pardon bide reklamcılarda böle kafana göre banttan özel yapım veya yapıştırma estetik vede değişik gösterecek bişeyler bakınabilirsin. stiçker v.s.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.