Jump to content

Far Ayar Düğmesi Işığı (04-09)

kuzeymazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar far yükseklik ayarı yapan düğme ve ekran aydınlatma düğmelerinin ışıkları yanmıyor.Çalışıyor fakat ışıkları yanmıyor .Bunların ampülleri değişiyor mu yoksa düğme komple mi değişiyor bilgisi olan var mı acaba ?Ispartada servis yok anlayan da yok bi elektirikciye gittim sökmek için biraz uğraştı ama olmadı sanırım altındaki plastik kısmın komple sökülmesi gerekiyor.

images?q=tbn:ANd9GcRXXfu2EWW89aSjq4pjVzHSN_PD6YRdbczB7sktWeK3n6Hmn9xJjA

level%20034.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim forumda o parçanın sökümüyle alakalı herhangi bir anlatıma rastlamadım fakat sökebilecek birileri varsa anlatır eminim.

Ama yabancı forumlarda da bir aramanızı tavsiye ederim, yabancılar alım güçleri yüksek olduğundan sökme takma işlerinde bize göre biraz daha gaddar davranabiliyorlar, açıp öğrenmiş ve resmetmiş birileri olma ihtimali biraz daha yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

removeswitch.jpg

evet epey araştırma sonucunda nasıl söküleceğini buldum fakat biraz zaman alıcak tahmin ettiğim gibi komple panel sökülüyormuş

sakın resimdeki gibi çekince gelir falan diye düşünmeyin çok denedik olmuyor :) altta ve üstte tırnaklarlar var parçayı tutan onları içeri eğemediğiniz sürece olmaz özel bi aleti varsa bilmiyorum ya da biz mi beceremedik diyeceğm ama kılavuzda da böyle yazıyor

neyse sökme adımları yazılı anlatılmış servis kılavuzunda her madde başka sayfada açıklanıyor

vakit bulabilirsem uğraşıcam ya da bildiğim iyi bir usta var kaportacı oraya gidebilirim hem resim de çekerim  muhtemelen temassızlık vardır diye düşünüyorum ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim forumda o parçanın sökümüyle alakalı herhangi bir anlatıma rastlamadım fakat sökebilecek birileri varsa anlatır eminim.

Ama yabancı forumlarda da bir aramanızı tavsiye ederim, yabancılar alım güçleri yüksek olduğundan sökme takma işlerinde bize göre biraz daha gaddar davranabiliyorlar, açıp öğrenmiş ve resmetmiş birileri olma ihtimali biraz daha yüksek.

evet onlar biraz daha gözü kara bu konularda ben de çok meraklıyım böyle işlere aslında elimden gelen birşeyler olursa yapmaya çalışıyorum tabi küçük işler için.Yoksa her zaman yetkili servisten yanayım en azından kafamız rahat olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

eveet sorun çözüldü o bölümün sökülmesi çok kolaymış etrafındaki plastik çerçeve çıkıyor ve ampüller kolayca değişiyor  :-) kaput açma koluna dokunulmadı bile

Tüm ilgi ve alakalarından dolayı ANTALYA MEPAZ MAZDA Servisine teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyla alakası yok am gereksiz yere konu açmak istemedim;

2005 mazda 3 comfort modelinde;yol bilgisayar ekranında sıcaklık bilgisi görünüyormu yada mevcutmu?bunu öğrenebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar far yükseklik ayarı yapan düğme ve ekran aydınlatma düğmelerinin ışıkları yanmıyor.Çalışıyor fakat ışıkları yanmıyor .Bunların ampülleri değişiyor mu yoksa düğme komple mi değişiyor bilgisi olan var mı acaba ?Ispartada servis yok anlayan da yok bi elektirikciye gittim sökmek için biraz uğraştı ama olmadı sanırım altındaki plastik kısmın komple sökülmesi gerekiyor.

images?q=tbn:ANd9GcRXXfu2EWW89aSjq4pjVzHSN_PD6YRdbczB7sktWeK3n6Hmn9xJjA

level%20034.jpg

far ayar düğmesindeki küçük ampülleri nereden bulabilirim?ankarada bir iki serviste yok dediler.yardımcı olabilirmisiniz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyla alakası yok am gereksiz yere konu açmak istemedim;

2005 mazda 3 comfort modelinde;yol bilgisayar ekranında sıcaklık bilgisi görünüyormu yada mevcutmu?bunu öğrenebilirmiyim

soru evet baya yanlıs yerde olmus ama cvp vermek istedim görünce evet var ekranın en sagında dıs ortam sıcaklıgını sürekl olarak gösterıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

konuyu acan ve cvplayan arkadaslara cok tesekkürler benim kuzuda far ayar dugmesinde 3 senedir ısık yanmıyordu bende orda ısık yok diye biliyordum madem ısık var orda bizede sokup degitirmek gerekir tekkrardan herkeze tesekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

eveet sorun çözüldü o bölümün sökülmesi çok kolaymış etrafındaki plastik çerçeve çıkıyor ve ampüller kolayca değişiyor  :-) kaput açma koluna dokunulmadı bile

Tüm ilgi ve alakalarından dolayı ANTALYA MEPAZ MAZDA Servisine teşekkür ediyorum

Yukarıda yazılmış nasıl söküldüğü.

Etrafında plastik bir çerçeve yok ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alttan baktım tuşların tırnağı var ancak el uzatamadım oraya tırnakları attıra bilsem zaten çıkıyor lamba değişmesi kolay ancak düpmeleri yerinden çıkaramadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...