Jump to content

İlk Çalıştırmada Motordan Gelen Kesik Ses

artslave
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar meraba. Sabah motor soğukken ilk çalıştırdığımda sanki cam suyu püskürtme sesi gibi kesik kesik ses geliyor, sonra ses düz bir hal alıyor. sonra da motor ısınınca ses ortadan kayboluyor.Bilmiyorum anlatabildim mi? :) Bu sesle hiç karşılaşan oldu mu? Bu arada sileceklerden teki bozuldu. Onla alakası var mı bilmiyorum. Teki çalışıyor sileceklerin. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yahu en azindan sen anlatabilmissin arkadasim ! :) ben de uzun suredir sorucam onu bir turlu nasil tarif edecegimi bulamadim ))) benim Mazda 3 de de var o ses. Dedigin gibi sabah arabayi calistirdigimda resmen robotik sesler geliyor dakikalarca. Direksiyonu falan oynattigimda da sesler geliyor.Ben cok onemsememistim -20 derecedir normaldir,nasilsa isindiginda ses kesiliyor diye ama bir bilen varsa sebebini paylasirsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aracın bazı parçaları donuyor malesef vede ısınıncaya kadar ses yapıyolar ama hangi parçalar onuda siz bulucaksınız, radyaör sıvılarının tam olduğundan emin olun. ama bu aracın kendini ısıtıyor olamsındanda kaynaklanabilir belki aracın belli mekanizmalarını ısıstan bir sistem vardır oradan geliyodur ses; 3 kullanıcıları bilirler eğer genelde varsa öle bişey soğuk iklimde olanlarda bu durum söz konusuysa aracın özelliğidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıltıcı olmak istemem ama eski aracım 2004 Mazda6 da V kayışını geren kasnaklardan birinde bir sıkıntı yaşamış ve değiştirmek zorunda kalmıştım. Motordan soğukken bir çeşit vikleme geliyordu vitese atınca ( N de gelmiyordu ) ama ısınınca geçiyordu. Bu tarz bir ses mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde direksiyondan ses geliyor.hidrolik sistemi soğuk havalarda haliyle ses yapıyor bir miktar.malum, yağların biraz devirdaim etmesi gerekiyor.araç birkaç kilometre sonra sesi kesiyor.ayrıca bu aralar havalar çok soğuk olduğu için rulmanlardaki yağlarda bir miktar sertleşir.ısınınca ses kalmaması gerekir normalde.kendimde makinalarla uğraştığım için aracımla ilgili bunlara pek takılmam.yalnız bir süre çalıştıktan sonra hala ses geliyorsa o zaman detaylı bir şekilde kontrolü iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oses sanırsam bendede var.ilk marşa bastığımda demiri sürtermiş gibi birses sonrada motor ısınıncaya kadar kesik kesik sanki motora çarpan bir ufak parça varmışcasına tık tık tık birses.servise marş basma esnasındaki sesi sordum ilk çalışırken karterde biriken yağı bir boru aracılığıyla motorun üstüne döküldüğünü söyledi,oseste borunun sesiymiş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıltıcı olmak istemem ama eski aracım 2004 Mazda6 da V kayışını geren kasnaklardan birinde bir sıkıntı yaşamış ve değiştirmek zorunda kalmıştım. Motordan soğukken bir çeşit vikleme geliyordu vitese atınca ( N de gelmiyordu ) ama ısınınca geçiyordu. Bu tarz bir ses mi ?

bunu hiç denemedim malum motor ısınıncaya kadar hareket etmiyorum. Motor ısındıktan sonra sorun yok zaten

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...